Esmaspäev on soe ja veidi pilvine

Foto: Minupilt.err.ee/Reet Sepp

Esmaspäeval on ilm vahelduva pilvisusega, sooja on oodata kohati kuni 25 kraadi. Õhtul võib tulla hoovihma ja äikest.

Norra merele jõudva tsükloni survel taganeb kõrgrõhuala Soome ja Baltimaade kohalt Venemaale. Madalrõhulohk kannab Läänemere idarannikule niiskemat õhu. Lääne-Eestis arenevad kohati välja hoovihmapilved ja välistatud ei ole ka äike.

Teisipäeval suureneb madalrõhuala haare veelgi, mistõttu sajuhood sagenevad ning ka äikeseoht on suurem.

Ööl vastu esmaspäeva on ilm vähese ja vahelduva pilvisusega ja kuiv. Kagu- ja idatuul puhub kolm kuni üheksa meetrit sekundis. Soojakraade on üheksa kuni 14, rannikul kuni 17 kraadi.

Esmaspäeva hommikul on vähese pilvisusega sajuta ilm. Vaid Lääne-Eesti saartel on pilvi rohkem ja välistatud pole vihm. Tuul on mõõdukas ja sooja 15 kuni 18 kraadi.

Päev on vahelduva pilvisusega. Lääne-Eestis sajab kohati hoovihma. Tuul on nõrk ja puhub valdavalt lõunakaarest üks kuni seitse meetrit sekundis. Sooja on esmaspäeva päevaks oodata 18 kuni 25 kraadi.

Õhtul sajab paiguti veidi hoovihma ning võib olla äikest. Tuul on nõrk ja sooja kuni 23 kraadi.

Teisipäeval hoovihma võimalus suureneb, kuid õhk on endiselt soe ja tuulgi on rahulik. Järgnevatel päevadel aga õhutemperatuur langeb ja ilm läheb tuulisemaks. Lisaks sajab mitmel pool ka hoovihma ning äikese ajal võib sadu olla päris tugev.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: