Tänavu on tühistatud 209 kruiisilaeva Tallinna külastused

Foto: ERR

Kuigi eestlased on saanud viimasel kuul Euroopas reisida, võib uute viirusepuhangute tõttu nii laeva- kui ka lennuliikluses tulla ette ootamatuid tühistamisi ja turistideta sõite. Tallinnasse saabus esmaspäeval esimene suur kruiisilaev, aga ilma reisijateta. Praeguseks on aga tühistatud 209 kruiisilaeva Tallinna külastused.

Ajal, kui tavaliselt on turismihooaja kõrgpunkt, saabus Visbyst Tallinna Vanasadamasse kruiisilaev, mis kuulub maailma suurima ristluslaevade operaatori Carnival Cruises tütarfirmale. Laeva, mis mahutab üle 1200 reisija, seisab sadamas ilma turistideta. Selle pardal on vaid 87 meeskonna liiget.

Vanasadama sadamakapteni asetäitja Siim Seeman ütles, et tegemist on tänavuse esimese kruiisilaeva külastusega. "Aidaaura täna kell 9 saabus ja tegemist on teenindusliku külastusega, veidi tavapärasest erinev. Laev saabus siia varustuse täiendamiseks. Pisiremont. Aga reisijaid tal peal ei ole," sõnas Seeman.

Sarnaseid külaskäike ei ole Tallinna palju oodata. Homme saabub Tallinnasse veel teinegi turistideta laev Aidacara. See, kas sellel suvel ka turistidega laevu on Tallinnasse oodata, on kahtluse all.

"Praegu me graafikus näeme, et 2. augustil võiks tulla esimene reisijatega kruiisilaev, aga vaadates seda, et enamus külastusi on tühistatud, järgemööda neid tühistatakse, siis võime karta, et ka see külastus jääb ära," lausus Seeman.

Praeguseks on tühistatud 209 kruiisilaeva Tallinna külastused. Kui eelmisel aastal tõid kruiisilaevad linna 635 000 reisijat, siis sellel aastal võib juhtuda, et turiste kruiisilaevadega Tallinna ei tulegi.

Tallinna lennujaama on aga juulis külastanud üle 63 000 reisija. Samal kuul aasta tagasi teenindas lennujaam üle 319 000 reisija.

Esmaspäeval otsustas valitsus, et Moskva otselende ei alustata enne septembrit, kuigi esialgu oli plaanis need taastada 8. augustil. Niipea pole loota ka otseühendust Rootsiga. Samuti ei pääse Tallinnast otselennuga näiteks Bulgaariasse ja Horvaatiasse.

Tallinna Lennujaama kommunikatsioonispetsialist Jane Kallaste ütles, et augustis algavad lennud Tallinna ja Istanbuli vahel. "Kindlasti nende uute liinide avamine ja reisijate arv sõltub ka sellest, milline saab olema meie epidemioloogiline olukord nii meil kui ka sihtkohariikides," rääkis Kallaste.

Kõige täpsemat teavet reisipiirangute kohta saab välisministeeriumi veebilehelt "Reisi targalt!"

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: