USA kongress alustab vaidlusi vabariiklaste abipaketi üle

{{1595914680000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AP

USA kongressi vabariiklased tutvustasid triljoni dollari suurust abipaketti, mille eesmärgiks on pehmendada koroonaviiruse mõju. Demokraatide sõnul ei ole see abi piisav, mis võib ohtu seada eelnõu vastuvõtmise enne kongressi kuuajalist puhkust.

Kongressi vabariiklaste plaani järgi saaks enamik ameeriklasi veelkord 1200 dollarit ühekordset kodanikupalka. Samuti on kavas toetada väikeettevõtteid, anda koolidele kokku üle 100 miljardi dollari taasavamiseks ja suurendada koroonaviiruse testimisvõimekust.

USA senati vabariiklaste juht Mitch McConnell ütles, et läbimõeldud plaan lõikab täpselt kolme kriisi südamesse, millega riik silmitsi seisab: laste saatmine tagasi kooli, tööliste saatmine tagasi tööle ja viiruse võitmine.

Märtsis vastu võetud abipaketiga suurendati riiklikku töötu abiraha 600 dollarini nädalas, kuid seda vaid ajutiselt. Esimeste toetuste lõputähtaeg jõudis kätte juba möödunud nädalavahetusel. Vabariiklased soovivad uue plaaniga abiraha andmist küll pikendada, aga vähendada toetust 200 dollarini nädalas.

Vabariiklasest senaator Chuck Grassley ütles, et soov on jätkuvalt töötuid aidata, aga samuti julgustada töötamist: "Me oleme saanud väga tõsise õppetunni, et kui inimestele makstakse mitte töötamise eest, siis mida muud peakski eeldama?"

Tõenäoliselt on oodata vaidlusi demokraatidega, kes leiavad, et vabariiklaste pakutud toetus ei ole piisav.

Senati demokraatide juht Chuck Schumer ütles, et vabariiklaste plaan on nõrk.

Demokraadid soovivad endiselt läbi suruda oma kolme triljoni dollari suurust abipaketti, mis läbis esindajatekoja mais. Mõned vabariiklased aga ei ole rahul isegi enda erakonna plaaniga ja leiavad, et valitsus ei peaks enam nii palju raha kulutama.

Kongress peab otsusele jõudma kiiresti, sest peagi minnakse kuuajalisele puhkusele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: