Möödunud ööpäeval lisandus neli uut koroonapositiivset

{{1595923560000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 300 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus neli positiivset testitulemust.

Kolm uut koroonapositiivset inimest tuvastati Ida-Virumaal, ühel juhul on päritolu teadmata, selgub terviseameti kodulehelt.

"Jõhvis on peresisene nakatumine ja nähtavasti on sinna veel nakatunuid lisandumas," ütles Postimehele terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp. 

Kõnealuses peres on ka laps, kes jõudis esmaspäeval olla terve päeva lasteaias. "Lapse rühm suleti ennetava meetmena," lisas Kingsepp. Lapsele pole veel COVID-19 testi tehtud, tema puhul oodatakse sümptomite avaldumist.

Pere kontaktsed ja nakkusallikas on selgitamisel.

Viirusega ringi käinud tartlane nakatas mitut inimest

Möödunud nädala lõpus koroonapositiivseks osutunud tartlane on esialgsetel andmetel nakatanud veel kolme inimest, kirjutab Tartu Postimees

Terviseamet teatas reedel, et koroonapositiivseks osutunud tartlane käis nakkusohtlikul ajal 18. juulil ööklubis Vabank, järgmisel päeval Narva-Jõesuus Meresuu spaas, mitmes kaupluses ning 23. juuli õhtul Lõunakeskuses kinos. Nüüd on teada, et tartlane on nakatanud oma lähikondseid. 

Laupäeval selgus, et Vabankis aega veetes nakatas viirusekandja seal temaga koos viibinud kaaslast. Teisipäeval selgus, et esimese nakatunu tõttu on koroonaviiruse saanud kolm inimest. Kahel juhul nakatas positiivse proovi andnud tartlane oma lähituttavat, kellest üks andis omakorda viiruse edasi veel ühele inimesele. 

Esmaspäeval andis koroonaviiruse proovi politseiuurija, kelle test sai positiivse tulemuse. Praegu teadaolevalt sai uurija viiruse töövälisel ajal oma pereliikmelt, teatas PPA.

Lõuna prefektuuri politseimajor Baldur Pilden kirjeldas, et politseiuurija oli tööl Tartu politseimajas viimati möödunud reedel, mil tal haigustunnuseid ei olnud.

"Reede vältel selgus, et tema pereliikmel tuvastati koroonaviirus. Sellest teada saades lahkus ka politseiuurija ennetavalt kohe kodukontorisse ning tegi kroonaviiruse testi," rääkis Pilden.

Teisipäeval selgus, et politseiuurija koroonaviiruse test on positiivne. Uurija on jätkuvalt kodus, kus jälgib oma tervist. Igaks juhuks suunas prefektuur koju tervist jälgima ka need politseitöötajad, kellega uurija möödunud reedel kokku puutus. "Kindluse mõttes tehakse ka nendele politseinikele esimesel võimalusel koroonatestid," märkis politseimajor.

Politsei tööruumid on puhastatud ja politseitöö jätkub tavapäraselt.

Koroonaviiruse tõttu on praegu Eestis haiglaravil on kolm inimest, üks inimene on intensiivravil.

Uusi surmajuhtumeid pole lisandunud, koroonaviirusega on seni Eestis surnud 69 inimest.

Kokku on Eestis seni tehtud 117 341 esmast koroonatesti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: