Justiitsministeeriumi asekantsler Siitam-Nyiri sai Euroopa prokuröriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristel Siitam-Nyiri
Kristel Siitam-Nyiri Autor/allikas: Justiitsministeerium

Euroopa Liidu nõukogu nimetas esmaspäeval ametisse 22 liikmesriigi esindajad ehk 22 Euroopa prokuröri, kes hakkavad juhtima EL-i eelarve vastu suunatud kuritegude uurimisi. Eestist saab Euroopa prokuröriks justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri.

Siitam-Nyiri alustas prokurörina 1995. aastal Pärnu prokuratuuris. Aastatel 1997-2004 töötas ta Tallinna prokuratuuris majanduskuritegude osakonda juhtiva prokurörina ning aastatel 2004-2011 Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurörina ning majandus- ja korruptsioonikuritegude osakonna juhina.

Alates 2011. aastast on Siitam-Nyiri justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.

Euroopa prokuröri ametiaeg kestab kuus aastat ja seda saab pikendada ühel korral kolme aasta võrra, teatas justiitsministeerium.

EPPO alustab kava järgi tööd selle aasta lõpus. Loodava asutuse eesmärk on tagada Euroopa Liidu finantshuve kahjustavate kuritegude tõhusam menetlus. See tähendab, et EPPO hakkab uurima EL-i toetustega seotud kelmusi ja sellega seonduvaid kuritegusid nagu näiteks välja petetud vahenditega toime pandud rahapesu, keerulisi piiriüleseid käibemaksupettusi ning EL-i eelarvet kahjustavaid korruptsioonikuritegusid.

Praeguseks on Euroopa Prokuratuuriga ametlikult liitunud 22 liikmesriiki. Loodava asutuse keskus hakkab asuma Luksemburgis, kuhu asub tööle äsja igast liikmesriigist ametisse nimetatud üks Euroopa prokurör.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: