Kohus mõistis Narvas kinni peetud purjus juhile pea neljaaastase vangistuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politseiauto.
Politseiauto. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eelmisel laupäeval pidasid Narva politseijaoskonna patrullpolitseinikud liiklusjärelevalve käigus kinni 24-aastase purjus juhi, kellele määras Viru maakohus korduva joobes juhtimise eest pea neljaaastase reaalse vangistuse.

25. juuli südaöö paiku viisid Narva politseijaoskonna politseinikud läbi liiklusjärelevalvet Narvas Kangelaste prospektil ning nende tähelepanu äratas sõiduauto BMW, millele nad järgnesid ning peatumismärguande andsid.

Politseinikud tuvastasid autot juhtinud 24-aastasel mehel alkoholijoobe. Lisaks selgus, et tal puudub ka juhtimisõigus.

Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati arestimajja.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Tatjana Press rääkis, et meest on ka varem sarnaste rikkumiste eest kriminaalkorras karistatud.

"On äärmiselt kurb, et ühiskonnas on inimesi, kes ei suuda kinni pidada liikluses kokkulepitud reeglitest, mis meie kõigi ohutust tagavad. Nad kas ületavad piirkiirust, juhivad sõidukit joobeseisundis, tegelevad kõrvaliste asjadega või rikuvad muid liiklusreegleid, pannes sellega ohtu nii iseenda, nende lähedaste kui ka teiste inimeste elud," ütles Press, rõhutades, et liiklusohutus algab igast inimesest endast.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Sofja Hristoforova sõnas, et korduvalt joobnuna autoroolist tabatud juhtide puhul on selge, et senised karistused pole muutusi nende käitumisse toonud, mistõttu taotleb prokuratuur sellistel puhkudel reaalset vangistust.

"Kui roolist tabatud joobes juht ei kasuta varem antud võimalust end parandada, siis tuleb tal paratamatult ühel hetkel silmitsi seista märksa rangema karistusega ja olla valmis ka aastatepikkuseks vangistuseks," sõnas Hristoforova.

Kohtuotsus pole veel jõustunud.

Ida prefektuuri teeninduspiirkonnas on sel aastal juhtimiselt kõrvaldatud 602 joobes juhti, kellest 266 on olnud kriminaalses joobes. Eelmisel aastal sama perioodi jooksul kõrvaldati juhtimiselt 514 sõidukijuhti, kriminaalne alkoholijoove oli tuvastatud 235 inimesel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: