Kohus ei vabastanud Assar Paulust vanglast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1595993760000 | amCalendar}}
Assar Paulus.
Assar Paulus. Autor/allikas: ERR

Viru maakohus otsustas kolmapäeval, et ei vabasta Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Assar Paulust enne tähtaega vanglast.

Juunis 57-aastase Pauluse vanglast vabastamise arutamisel olid vangla ja prokuratuur tema ennetähtaegsele vabastamisele kategooriliselt vastu.

Kohus leidis, et Pauluse vabastamine pole põhjendatud. 

Maakohtu kolmapäevase määruse saab vaidlustada Tartu ringkonnakohtus 15 päeva jooksul. 

Kuritegeliku ühenduse juhtimise eest seitsmeaastast vangistust kandva Pauluse karistusaega arvestatakse tema kinnipidamisest 2014. aasta 14. aprillil ning tema karistusaeg lõpeb 2021. aasta 14. aprillil.

Keskkriminaalpolitsei pidas Pauluse kahtlustatavana kinni 2014. aasta 14. aprillil ning järgmisel päeval riigiprokuröri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Harju maakohus kinnitas 2016. aasta 7. septembril Pauluse ning tema jõugu kümne liikme ja neile kuuluva kahe firma karistusleppe, mille nad sõlmisid riigiprokurör Andres Ülvistega ning Paulus sai seitsmeaastase vangistuse.

Sama aasta novembris mõistis Viru maakohus Pauluse süüdi Ida-Viru narkojõugu rahastamises ning mõistis talle kuueaastase vangistuse, kuid luges selle kaetuks talle Harju maakohtus mõistetud seitsmeaastase vangistusega.

2017. aasta oktoobris langetas Harju maakohus otsuse Pauluse jõugu liikmetele, kes prokuröriga karistuste osa kokkuleppele ei läinud.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: