EKRE kulutas teistest erakondadest enam õigusabikuludele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
EKRE kongress. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on aastaaruannete põhjal üks vähestest riigikogu erakondadest, kel võlgu ei ole ja juba kogub raha järgmiste valimiste jaoks.

EKRE sai mullu tulu veidi üle ühe miljoni euro. Sellest 993 000 eurot tulenes annetustest ja toetustest, ligikaudu 16 000 eurot liikmemaksudest ja ligi 13 000 eurot tulu teenis erakond ettevõtlusest. Saadud toetustest moodustas 843 000 eurot riigipoolne toetus ja 150 000 eurot sai EKRE toetust inimestelt. 

EKRE liikmete arv kasvas aastaga 64 inimese võrra, samas täheldas erakond, et aastaga langes liikmemaksu maksjate protsent. Kui tunamullu kogus erakond liikemaksudena 17 300 eurot, siis möödunud aastal vaid 15 900 eurot. 

Suurimad kulud 2019. aastal oli riigikogu valimiste ja Euroopa Parlamendi valimiste kampaaniad.

Erakonna reklaamikulud ulatusid 735 000 euroni. Seda on samas aga vähem, kui teistel parlamenti pääsenud erakondadel. Võrdluseks - nii Keskerakonnal kui sotsiaaldemokraatidel kulus reklaamile 1,1 miljonit eurot. EKRE-l kulus 70 000 ka ürituste korraldamisele.

EKRE palgal on üks töötaja. Lisaks on makstud käsunduslepinguga tasusid, mis eelkõige seotud portaali Uute Uudiste ja erakonna ajalehe Konservatiivide Vaba Sõna kaastöödega. Tööjõukuludele kulus seejuures 32 500 eurot.

Erakonnal tuli suunata raha ka juriidilistesse kuludesse, kuna möödunud aastal oli EKRE osaline mitmes kohtuvaidluses. Kokku kulus juriidilistele kuludele 34 000 eurot, mis on erakonna hinnangul märkimisväärne summa. 

Majandusaasta aruandes märgib EKRE, et neid on hagetud Indrek Tarandi poolt, kes süüdistab erakonda valeväidete esitamises seoses rändepakti meeleavaldusel toimunud intsidendiga. Samuti on hagenud erakonda kaks inimest, kes nõuavad enda erakonnast välja arvamise tühistamist. Erakonnal oli ka vaidlus Ülo Vooglaiu mittetulundusühinguga, seoses MTÜ videoproduktsioonide tellijale kättesaamatuks tegemisega. 

Erakonnal võlgu ei ole ning juba aasta lõpus asus EKRE taas koguma raha järgmiste valimiste jaoks. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: