Mupo: Tallinnas Volta tänavalt leiti suuremas koguses kahtlasi kemikaale

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Leitud kemikaalid. Autor/allikas: Tallinna munitsipaalpolitsei amet

Eelmisel neljapäeval Põhja-Tallinnas põlenud tööstushoone kõrval asunud majast leidsid päästjad kahtlasi kemikaale ja tsiviilkaitses kasutusel olnud materjale.

Sel kolmapäeval hoonet üle vaatamas käies leidis munitsipaalpolitsei kapist hulgaliselt oranživärvilisi karpe ja pappvutlarites kemikaalide ampulle. Osad neist olid avatud ja vedelesid tubades laudadel.

Munitsipaalpolitsei (Mupo) Põhja-Tallinna peainspektor Pavel Boitsov võttis ühendust hoone omanikuga, kes väidetavalt mürgiste materjalide olemasolust enne põlengut ei teadnud.

"Hoone sissepääsud oli enne põlengut suletud, kuid põlengujärgset ringkäiku teinud ja võimalikke tulekoldeid inspekteerinud päästjad olid sunnitud kõrvalhoone uksed lahti murdma. Sealt jäidki päästjatele silma kunagi nõukogude ajal tsiviilkaitses kasutusel olnud isikukaitsevahendid ja kemikaalide ampullid, millele peale kirjutatud ipriit," selgitas Boitsov.

"Praegu on uks taas suletud, kuid põlenud hoone kaudu on ligipääs võimalik ja see võib osutuda vägagi ohtlikuks. Eriti kui noored kavatsevad ampullide sisuga tutvust teha. Ipriit on mürgine keemiarelv, massihävitusrelv, mis oli kasutuses Esimeses maailmasõjas ja hiljemgi. Näiteks nahale sattudes tekitab see ville, mis muutuvad raskesti paranevateks haavanditeks."

Kinnistu omaniku sõnal on majas liikumas nähtud noortekampa, kes on kinnistu seintele teinud graffitit ning keda ta kahtlustab ka võimaliku põlengu tekitamises. Turvakaamerad on noorte liikumise kinnistul fikseerinud.

 Mupo on vestelnud Tallinna keskkonna ja kommunaalameti spetsialistiga, kes kinnitas vedeliku ohtlikkust ning on valmis hoone omanikule andma juhtnööre, kuidas sellest võimalikult ohutult vabaneda. 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: