Jaekaubandusettevõtete müügitulu pöördus juunis kasvule

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hinnad tanklates 07.07 Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu oli juunis 671 miljonit eurot, mis püsivhindades on 2019. aasta sama ajaga võrreldes seitse protsenti suurem, teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste tõi välja, et aprillis ja mais langenud tööstuskaupade kaupluste müügitulu pöördus juunis taas tõusule ning suurenes eelmise aasta sama ajaga võrreldes lausa 12 protsenti.

"Müügitulu suurenes enamikul tegevusaladel, vaid kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil jäi müügitulu eelmise aasta juuniga võrreldes väiksemaks," lisas Tiigiste.

Kõige rohkem ehk veidi üle kolmandiku suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes.

Keskmisest enam ehk 29 protsenti suurenes müügitulu ka muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus müüakse peamiselt arvuteid ning nende lisaseadmeid, raamatuid, sporditarbeid, mänge, mänguasju, lilli, istikuid jm.

Viimastel kuudel langust näidanud apteekide ja kosmeetikatarvete kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes seitse protsenti, tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kaupluste müügitulu neli protsenti ning muude spetsialiseerimata kaupluste, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajade) müügitulu kaks protsenti. Müügitulu kasv jätkus ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu, mis aasta algusest languses püsis, pöördus samuti tõusule ning kasvas eelmise aasta juuniga võrreldes ühe protsendi.

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes aastaga viis protsenti. 

Võrreldes maiga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu seitse protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv viis protsenti.

Tänavu esimese poolaastaga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ühe protsendi võrra.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: