Leedu majandus kahanes 3,7 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Leedu lipp. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Leedu teise kvartali sisemajanduse koguprodukt (SKP) kahanes aastatagusega võrreldes 3,7 protsenti ja oli 11,5 miljardit eurot. Esimese kvartaliga võrreldes langes majandus 5,1 protsenti, edastas Leedu statistikaamet.

"Kõige rohkem mõjutas teise kvartali langust teenuste valdkond, teisel kohal oli mõjult tööstus, kolmandal ehitus," ütles statistikaameti ülem Jurate Petrauskiene. 

Tema sõnul võib juba teha järelduse, et konoonaviiruse taudi põhjustatud majanduskriis ei ole nii sügav, kui 2008.-2009. aasta oma.

"Kui võrrelda 2009. aasta kriisi tänavusega, näeme, et 2009. aasta kriis oli märksa sügavam,  12,7 protsenti SKT-st, praegu näeme langust 5,1  protsenti, võrreldes eelnenud esimese kvartaliga," ütles ta.

Esimese poolaasta SKT oli  22,5 miljardit eurot tolle aja hindades ja kui arvata maha hooajalisuse ja tööpäevade arvu mõjurid, siis vähenes see võrreldes mulluse esimese poolaastaga 0,6 protsenti.

"See tähendab, et langus on, kuid tühine," ütles peastatistik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: