Euroala töötus tõusis juunis 7,8 protsendini

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Madridi tööturuamet. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/Antonio Heredia

Euroala töötuse määr kasvas tänavu juunis kuuvõrdluses 1,3 protsendipunkti võrra 7,8 protsendini.

Euroopa Liidus (EL) tervikuna kasvas töötuse määr juunis kuuga 1,4 punkti 7,1 protsendini, selgus Eurostati andmetest. 

EL-i statistikaameti hinnangul oli liidus tänavu juunis 15 miljonit töötut, kellest 12,7 miljonit olid euroalal. Seda on maiga võrreldes 281 000 inimest enam EL-is ja 203 000 võrra enam eurolalal.

EL-i alla 25-aastaste noorte töötusmäär oli juunis 16,8 protsenti, euroalal 17 protsenti ehk vastavalt 3 miljonit töötut liidu lõikes ja 2,4 miljonit euroalal. Mais oli sama näitaja 16,2 protsenti EL-is ja 16,5 protsenti euroalal. Noorte töötute arv kasvas kuuga 124 000 võrra EL-is ja 80 000 võrra euroalal. 

Naiste töötuse määr EL-i lõikes kasvas juunis kuuga 2,7 punkti võrra 7,5 protsendini, samas meeste töötuse määr kasvas 1,5 punkti võrra 6,7 protsendini. Euroala vaates tõusis naiste töötuse määr 2,5 punkti võrra 8,3 protsendini, meeste töötuse määr tõusis 1,4 punkti võrra 7,4 protsendini. 

Eurostat lähtub töötuse defineerimisel Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) standardist, mille järgi loetakse töötuna inimesi, kellel pole tööd, kuid on eelneva nelja nädala jooksul aktiivselt tööd otsinud ja on valmis tuleva kahe nädala jooksul tööd alustama. 

Kuigi COVID-19 puhangust tingitud piirangute tõttu on kasvanud töötushüvitiste taotlused terves EL-is, siis liikumis- ja ettevõtluspiirangute tõttu ei tegelenud paljud otsijad aktiivselt töö otsimisega ega poleks neil olnud võimalik ka tööd alustada.

Seetõttu esinevad ebakõlad registreeritud töötuse määras ja ILO definitsioonist lähtuva statistika vahel, märkis Eurostat. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: