Eesti juuni tööstustoodang langes kuus protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Enefit õlitehas Auveres.
Enefit õlitehas Auveres. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Eesti tööstusettevõtete juuni toodang langes võrdluses eelmise aastaga kuus protsenti.

Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang töötlevas tööstuses ja mäetööstuses ning kasvas eelmise aasta madalast võrdlusbaasist tingituna energeetikas, teatas statistikaamet.

Erinevalt kahest eelnevast kuust oli statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul juunis siiski näha suundumust toodangu kasvule rohkemates tööstusharudes.

"Mõningane kasv toimus kolmandikus töötleva tööstuse harudes. Suurema osatähtsusega tegevusaladest suurenes kasv toiduainete ning arvuti- ja elektroonikaseadmete tootmises, vähenes aga metalltoodete ja elektriseadmete tootmine ning puidu töötlemine" lisas Bunder.

Kogu töötleva tööstuse toodangust 68 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osa müügist oli suurim elektroonika- ja farmaatsiatoodete tootmises.

Korrigeerimata andmetel jäi toodangu müük ekspordiks võrreldes eelmise aastaga samale tasemele ning siseturule vähenes ühe protsendi võrra.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti juunis võrreldes maiga tööstuses kokku kaheksa ja töötlevas tööstuses seitse protsenti rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine võrreldes 2019. aasta juuniga kolm ja soojuse tootmine protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: