Nokial läheb oodatust paremini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nokia tegevjuht Rajeev Suri
Nokia tegevjuht Rajeev Suri Autor/allikas: Nokia

Soome telekommunikatsiooniseadmete tootja Nokia avaldas reede hommikul teise kvartali majandustulemused, mis olid analüütikute oodatust paremad. Nokia aktsia reageeris Helsingi börsil tulemustele tugeva tõusuga, liikudes vahetult enne lõunat ligi 14 protsenti kõrgemal kui päev varem.

Nokia on Soome väikeinvestorite lemmik - aktsiaid on rohkem kui 230 000 soomlasel, seega äratavad ettevõtte majandustulemused elavat huvi. Eelmisel sügisel langes ettevõtte aktsiate kurss järsult, dividendide maksmine peatati, Nokia ei saanud oma 5G võrkude tehnoloogiat õigeks ajaks valmis, et Ericssonile ja Huaweile väärilist konkurentsi pakkuda. Nokial ei õnnestunud piisavalt jõuliselt võita turuosa Hiinas, ettevõte jäi ilma suurest 5G tellimusest Hiinas ja teatas veebruaris, et jättis Hiina turu oma selle aasta 5G müügiplaanidest välja. Üha rohkem levisid kuuldused Nokia tükeldamisest ja jupi kaupa müümisest, analüütikud rääkisid luigelaulust.

Selle aasta kevadel avaldatud majandustulemused olid aga lootustandvamad ja reedel avaldatud tulemus oli analüütikute sõnul rõõmus üllatus. Analüütikud prognoosisid, et kasum tuleb veidi üle 300 miljoni euro, aga tuli üle 420 miljoni.

Koroonaviiruse mõju teise kvartali tulemustele jäi väiksemaks kui kardeti, aga käive vähenes siiski 11 protsenti prognoositud seitsme asemel. Ettevõtte hinnangul paraneb aga mais ja juunis nõrgaks jäänud müügitulemus lähiajal.

Nokia tegevjuhi Rajeev Suri sõnul on areng läinud nii nagu plaanitud ja aasta lõpptulemusena parandab Nokia oma majanduslikku posistiooni kindlasti.

Kevadise prognoosi ajal oli Nokial 66 5-G lepingut, nüüd juba 83. Võrdluseks olgu öeldud, et Nokia Rootsi konkurendil Ericssonil on 99 lepingut.

Uue hinnangu kohaselt on selle aasta kokkuvõttes oodata kasumiprotsenti 8-11, kevadises prognoosis oli see 7,5-10,5. Muutus on küll väike, aga näitab, et Nokia raskused on leevenenud.

Dividendide maksmist pole esialgu veel loota. Ettevõte on aga lubanud selle aasta jooksul muuta oma tegevuse läbipaistvamaks ning anda investoritele igas kvartalis teada, kuidas läheb uuel 5G Reef-shark tehnoloogial.

Reedel avaldatud raport on praeguse tegevjuhi Rajeev Suri viimane. Ta tänas nii kliente, töötajaid kui investoreid ja avaldas veendumust, et Nokia üle võib ka edaspidi uhke olla.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: