Terviseameti juhi kohale napib kandidaate

Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel
Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigisekretär pikendas terviseameti peadirektori ametikoha avaliku konkursi kandideerimise tähtaega senise 2. augusti asemel 17. augustini.

Riigikantselei põhjendas ERR-ile konkursi tähtaja pikendamist puhkusteajaga, tunnistades, et seni saabunud avalduste arv ei ole nii suur kui tavapärases olukorras oleks olnud. Täpset laekunud avalduste arvu ei soostunud riigikantselei avaldama.

Terviseameti peadirektoriks kandideerijal peab olema teenistusülesannete täitmiseks piisav haridus; vähemalt kolmeaastane organisatsiooni või suure struktuuriüksuse juhtimise kogemus; inglise keele oskus vähemalt tasemel B2 ja kompetentsid vastavalt avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsimudelile.

Lisaks tuuakse konkursitingimustes välja, et eelistatud on kandidaat, kellel on magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon, soovitavalt tervishoiu valdkonnas; head teadmised Eesti tervisesüsteemi toimimisest, sh tervishoiu-, nakkushaiguste ennetamise ja tõrje ning keskkonnatervise valdkonnast.

Kandidaadid peavad esitama motiveeritud avalduse, elulookirjelduse, tunnistuse või diplomi koopia vajaliku kvalifikatsiooni või hariduse kohta, kinnituse, et puuduvad asjaolud, mis välistaksid ametnikuna teenistusse võtmise, kaheleheküljelise essee teemal "COVID-19 kriisi õppetunnid ja vajalikud sammud valmisoleku tõstmiseks".

Kandidaadilt eeldatakse valmisolekut taotleda riigisaladusele juurdepääsu luba.

Avaliku teenistuse tippjuhi teenistustähtaeg on viis aastat.

Terviseametile on vaja uut juhti, kuna valitsusega vastuollu sattunud Merike Jürilo lahkus omal soovil ametist. Tema viimane tööpäev oli 1. juulil.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: