Rakvere Vallimäel valmis suur vabaõhukeskus

Foto: Kaupo Kalda

Rakvere Vallimäel sai valmis ligi seitsmel hektaril laiuv vabaõhu meelelahutuskeskus, kus on suur pealava, amfiteater ja rohkelt võimalusi vaba aja veetmiseks.

Rakvere Vallimäe ala on saanud täiesti teise ilme - kui varem istus publik rohusel künkanõlval, siis nüüd mahub uue pealava juurde üle 4000 külalise, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vallimäe avamist on tõesti kaua oodatud. Kui minna ajas tagasi, siis see on lausa kahe aastakümne tagune unistus. /.../ Ma usun, et see on kogu maakonna, Eesti jaoks oluline vabaõhukeskus, täiesti omanäoline," ütles Rakvere linnapea Triin Varek.

"Mulje on täiesti erinev päevasel ja õhtusel ajal. Need 300 valgustit, mis siia paigutatud on - see on täitsa romantiline Rakvere, mida tuleb ise kogeda," lisas ta.

Lisaks suurele pealavale on Vallimäe nõlvale rajatud ka 800-kohaline amfiteater.

"Seal on intiimsem ja juba praegu ka looduslikult akustiliselt täiesti töötab ilma võimendita. Siin on käinud inimesed proovimas ja öelnud, et see on nii tore esinemispaik, kus tahaks ka ise esineda. Seal on ju puitistmed ja vorm ja peegeldused loob väga hea akustika iseenesest," selgitas Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna.

Juba mitmed rakverlased on uuenenud Vallimäele tee leidnud. "Meie jaoks, kes me kaks korda päeva trenni teeme, on vaja keskkonda vahetada. Sellised uued võimalused on tänuväärsed. /.../ See on kõige ilusam asi, mis siin minu eluajal tehtud on," ütles Robin.

"Esimene õhtu, kui piirdeaiad maha võeti, ma juhtusin siin jalutama ja juba inimese käivad. See on ka selline lihtsalt ilus jalutamise koht, et tulge, istuge, viitke aega, tehke piknik. Väga vahva on," selgitas Ants.

Rakvere Vallimäe vabaõhukeskus. Autor/allikas: Kaupo Kalda

Kuna Rakvere Vallimäel on legendaarne rohtunud koht, kuhu armunud sageli auto pargivad, et vaadet imetleda, siis nüüd tehtigi sinna Musumägi.

Nii polegi Rakverre loodud ala vaid ürituste korraldamiseks, vaid Rakvere Vallimäel on mitmeid nurgakesi ja vaateplatvorme vaba aja veetmiseks.

Pikemalt näeb uuenenud Rakvere Vallimäge pühapäeva õhtul kell 20 Eesti Televisiooni saates "Suvi Rakveres".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: