NATO kindral: Venemaa sissetungi ärahoidmine nõuab paremat taristut

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
NATO Brunssumi ühendväejuhatuse ülem kindral Jörg Vollmer Eestis. Autor/allikas: Valner Väino, Ardi Hallismaa

Selleks, et parandada NATO võimekust hoida ära Venemaa agressioon Balti riike vastu, on vajalikud suuremad investeeringud teedesse, sildadesse, raudteesse, sadamate ja lennuväljade taristusse, ütles NATO kindral intervjuus Läti kaitseministeeriumi portaalile Sargs.lv.

Sellised investeeringud teevad võimalikuks NATO jõudude kiirema positsioonidele paigutamise, kui see vajalikuks osutub, ütles NATO Brunssumi ühendväejuhatuse ülem kindral Jörg Vollmer.

Viimastel aastatel on NATO riigid edukalt üles ehitanud nn sõjalise Schengeni ala. See tähendab ametkondlike protseduuride lihtsustamist sõjaväeliste üksuste liikumisel ühest liikmesriigist teise. Nüüd on Vollmeri sõnul aeg tegeleda taristuga. 

Vollmer selgitas, et praegu pole enam vaja sadu tuhandeid sõdureid heidutuse eesmärgil pikaks ajaks kohale tuua. Tehniliselt võivad vajalikud jõud ühest kohast teise ümberpaikneda küllalt kiiresti, kuid see nõuab liikmesriikidelt hästi korda tehtud taristut.

"Kujutage näiteks ette olukorda, kus Balti regiooni tuleb saata sada lahingutanki. Keskmiselt kaalub selline tank umbes 80 tonni. Me peame need kiirteedel eriliste tankikandjatega kohale toimetama. Treileri ja tanki kaal kokku on üle 100 tonni. Paljud sillad ei kanna sellist raskust. See tähendab, et niisugune taristu nõuab parandamist," selgitas Vollmer.

Kindral täpsustas, et taristu parandamise vajadus ei puuduta üksnes NATO põhja- või idapoolseid liikmeid, vaid ka näiteks Saksamaad.

Kindral rääkis, et Nõukogude Liidus ehitati taristu nii, et see hõlbustaks Venemaa rünnakut Lääne vastu, aga nüüd peab NATO koridori lõunast põhja välja arendama nii, et vägede ja varustuse toimetamine Saksamaalt läbi Poola Balti riikidesse oleks võimalikult kiire.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: