Teisipäeval liiguvad vihmapilved üle Eesti

Foto: Siim Lõvi /ERR

Teisipäeval sajab mitmel pool tihedat vihma, välistatud pole äike.

Teisipäeva öö hakul on enamasti sajuta ilm ja laiguti on ka selgemat taevast. Tihe pilvemass jõuab pärast keskööd Liivi lahe ümbrusse ja Eesti lõunaserva ning toob vihma. Sadu liigub edasi põhja poole, pole välistatud äike. Saartel on sadu harvem ja nõrgem. Puhub lõunakaare tuul 2 kuni 8 m/s. Õhutemperatuur on 11 kuni 16 kraadi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hommikul on Mandri-Eesti pilvine ja vihma sajab laialdaselt. Saartel ja looderannikul võib mõni paik ka sajuta olla. Puhub nõrk lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on 16 kuni 18 kraadi.

Päeval on Mandri-Eesti pilvisem ja sajab tihedat vihma, võib olla ka äikest. Saartel on enam selgimisi ja vihmahooge hõredamalt ja need on üürikesed. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhusooja 17 kuni 22 kraadi, kui südasuvine soe Eesti kagunurka riivab, siis seal võib 25 kraadini tõusta.

Õhtuks lääne poolt sadu lahkub ja pilved hõrenevad. Eesti idapoolset osa katab veel vihmapilvede vöönd. Tuul pöördub läänekaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhusooja 17 kuni 20 kraadi.

Kolmapäeva öösel sajab Ida-Eestis veel vihma. Lääne-Eesti peaks juba sajuta läbi saama. Päeval tugevneb kõrgrõhkkond ja suuremat sadu enam ei tule.

Neljapäev tuleb kõrgrõhkkonna tiiva all enamasti sajuta ja üsna ilus.

Reedel ja laupäeval on südasuviselt soe. Päeval koguneb pilverünki, millest võib ka üksik vihmahoog tulla, kuid suurem osa Eestist on sajuta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: