Bloomberg: negatiivsest naftahinnast 500 miljonit teeninud on uurimise all ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Nafta
Nafta Autor/allikas: ERR

Selle aasta 20. aprillil -37 dollarile barreli eest kukkunud nafta tuletistehingute kauplemise pealt 500 miljonit dollarit teeninud Vega Capital London kauplejad on nüüd mitme riigi kontrollorgani uurimise all, kirjutab Bloomberg, toetudes oma allikatele.

Uudisteagentuuri andmetel teenisid umbes 500 miljonit dollarit umbes 12 kauplejat, kes Vega Capital Londonis koostöös naftat müüsid, enne kui West Texas Intermediate (WTI) maikuu lepingud sulgusid. Samas oli see Bloombergi hinnangul nende kauplejate jaoks mitte kuigi tavapäratu tegevus.

Siiski on Vega Capital Londoni kauplejate suhtes uurimise algatanud USA Kaubafutuuride Kaubanduskomisjon (CTFC), Ühendkuningriigi Finantsinspektsioon ja CME Group, millele kuulub kaubabörs Nymex, kus kauplemine toimus. Seda eesmärgiga välja selgitada, kas Vega kauplejate tegevus läks vastuollu kauplemisreeglitega ja aitasid järsule kukkumisele kaasa, rääkisid Bloombergile inimesed, kes on uurimisega kursis.

Ükski pooltest ei soovinud teemat Bloombergile kommenteerida.

Aprillis kukkus WTI nafta maikuu tuletustehingute hind esmakordselt negatiivseks. Seda osaliselt koroonakriisi tõttu vähenenud tarbimisest kui ka konkreetselt USA-s Oklahoma osariigi Cushingu linnas, mis on WTI nafta tulevikutehingute lahenemise kohaks, naftaladustamiskohtade lõppemisest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: