Pärnumaal maksid inimesed petistele tuhandeid eurosid

Foto: ERR

Pärnumaal oli hiljuti kaks juhtumit, kus internetikuulutusele reageerides tasuta koera saada soovinud inimene maksis mitu tuhat eurot, kuid koera ei saanudki. Politsei soovitab sellistele kuulutustele reageerimata jätta.

Lääne politseiprefektuuri kriminaaltalituse juhi Nils Sempelsoni sõnutsi pakuti kuulutuses koera tasuta, kuna selle omanik on haigeks jäänud. Siis aga hakati raha küsima kõigepealt looma transpordi, seejärel vaktsineerimise ja kindlustuse eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tasuta koera saamise lootuses inimesed maksidki, kuigi tunnistavad, et kahtlesid, kas see on ikka õige asi. Tegelikult tuleks kahtluse tekkimisel kohe politseisse pöörduda.

"Inimesed viiakse eksiteele sellega, kuna öeldakse, et keegi vanainimene ei saa enam koera hoida. Aga kui loogiliselt võtta, et kui tahaks koera ära anda kellelgi tasuta, miks peaks seda kuskilt Saksamaalt või Poolast Eestisse saatma. Tegelikult võiks koera Saksamaal või Poolas kellelegi anda. Algul on Poolas seda koera müüdud, siis on jutt, et pannakse Saksamaal teele. Seal mõlemal paari-kolme tuhande euro juures on kahjud, mis tekitati inimestele. Need kaks juhtumit on Pärnu maakonnast praegu," selgitas Lääne politsei kriminaalbüroo juht Nils Sempelson.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: