Kaitseliidu Pärnumaa malev tähistas 30. taastegutsemisaastat

Pärnu kuursaali seinal avati mälestustahvel, sest täpselt 30 aastat tagasi kogunes Pärnu kuursaali kaitseliidu Pärnumaa maleva suurkogu, et taastada Pärnumaal pärast 50-aastast pausi ametlikult kaitseliidu tegevus.

Kaitseliit üleriigilise organisatsioonina loodi 1990. aasta veebruaris Järvakandis. Toona oli see esimene riigikaitsestruktuur, mille tegevus taastati poolteist aastat enne Eesti taasiseseisvumist.

Pärnu suurkogul malevapealiku abiks valitud Hannes Toomsalu ütles, et praegu pole kaitseliitu astumiseks julgust vaja, aga toona oli neid, kes kartsid.

"Oli selliseid ka, kes ei julgenud oma nime avalikuks teha ja nii oli mitte ainult meil, vaid ka üle Eesti. Ma ütleks, et tänane kaitseliitu astumine ei nõua mingit kangelastegu, aga tollal ikkagi oli väheke julgust vaja ja pidid väärtused ka paigas olema, et ikka Eesti Vabariigi eest väljas," meenutas Toomsalu.

Tema mälu järgi registreeriti toona umbes 300 liiget, kohale tuli inimesi saja ringis.

Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur ütles, et 30 aastaga on organisatsioon palju muutunud.

"Me oleme palju õppinud, arenenud, struktuur on läinud konkreetsemaks, ülesanded on läinud konkreetsemaks. Põhiolemus on sama: vabatahtlik organistasioon," ütles Lippur.

1990. aasta augusti lõpuks oli Pärnumaa malevas 500 liiget. Praegu on neid ligi 1600.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: