Juunis peatus Eestis 84 protsenti vähem välisturiste kui mullu

Ibise hotelli tuba Tallinnas.
Ibise hotelli tuba Tallinnas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Statistikaameti andmetel peatus juunis Eesti majutusettevõtetes 121 000 sise- ja 42 000 välisturisti, kes veetsid seal 301 000 ööd. Möödunud aastaga võrreldes oli külastajaid küll 60 protsenti vähem, aga võrdluses eelnevate kuudega turistide arv kasvas.

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul hakkas majutusettevõtetes peatunud turistide arv juunis tasapisi suurenema. "Võrreldes viimaste kuudega on kiiremini taastumas siseturism, ent piiride avamine mitmete riikidega kasvatas ka välisturistide arvu. Väliskülastajaid peatus majutusasutustes 42 000, mis on siiski 84 protsenti vähem kui eelmise aasta juunis," täpsustas Laurmaa.

Majutusettevõtetes peatus enim lähiriikidest tulnud välisturiste, neist 48 protsenti saabus Soomest, 25 protsenti Lätist ja üheksa protsenti Leedust. Kolmveerand välisturistidest olid Eestis puhkusereisil, 19 protsenti tööreisil ja ülejäänutel oli reisiks mõni muu põhjus.

Eestis veedeti kokku 83 000 ööd, mis on 83 protsenti vähem kui eelmise aasta juunis. Välisturistidest 54 protsenti ööbis Harju, 22 protsenti Pärnu ning seitse protsenti nii Tartu kui ka Saare maakonnas.

Majutusettevõtetes peatunud 121 000 siseturisti veetsid seal 218 000 ööd. Siseturiste oli eelmise aasta juuniga võrreldes viiendiku võrra vähem, nende ööbimiste arv vähenes 17 protsenti. Siseturistidest 74 protsenti märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 13 protsenti töö. Kõige rohkem ehk 23 protsenti siseturiste peatus Pärnu maakonnas, 15 protsenti Harju, 14 protsenti Ida-Viru ja üheksa protsenti Tartu maakonnas.

Külastajatel oli juunis võimalik peatuda 1198 majutusettevõttes, kus ööpäev maksis keskmiselt 30 eurot. Eelmise aasta juuniga võrreldes oli ööbimise hind oluliselt odavam. Tartu maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 40 eurot, Harju maakonnas 35, Pärnu maakonnas 31 ja Ida-Viru maakonnas 29 eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: