Merko Ehituse teise kvartali puhaskasum kasvas 6,2 miljoni euroni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tulevikus lisandub Veerenni kvartalisse tuhandeid elanikke. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Merko Ehituse 2020. aasta teise kvartali müügitulu oli 74 miljonit ja puhaskasum 6,2 miljonit eurot, kuue kuu müügitulu 130 miljonit ja puhaskasum 8,2 miljonit eurot.

ASi Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink ütles, et vaatamata teise kvartali positiivsetele tulemustele on näha, et pandeemiast tingitud mõjud hakkavad järk-järgult üha tugevamini jõudma ka ehitus- ja kinnisvarasektorisse, mistõttu teise poolaasta ja 2021. aasta turuarengute väljavaated on liikumas pigem negatiivses suunas.

Merko Ehitus kontsern müüs kuue kuuga 369 korterit ja neli äripinda. Võrdluseks 2019. aastal müüs Merko kuue kuuga 100 korterit ja kuus äripinda.

Kinnisvaraarenduse valdkonna 2020. aasta kuue kuu müügitulu kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes enam kui neli korda, moodustades 40,1 protsenti kontserni kogutuludest. 2019. aastal oli see kuue kuu jooksul 7,9 protsenti.

Suuremate projektidena võib välja tuua Uus-Veerenni, Lahekalda ja Pikaliiva elukeskkonnad Tallinnas, Gaiļezersi ja Viesturdārzsi arendusprojektid Riias ning Vilneles slenise ja Rinktinės Urbani arendusprojektid Vilniuses.

Kevadel peatas kontsern pandeemiast tingitud riskidest tulenevalt uute arendusprojektide ehitustööde käivitamise kolmeks kuuks, perioodi lõppedes alustati Tallinnas asuva Uus-Veerenni arendusprojekti kolmanda etapi ehituse ja müügiga.

Merko Ehituse 2020. aasta teise kvartali müügitulu oli 73,9 miljonit eurot, kulumieelne kasum 7,7 miljonit eurot ning puhaskasum 6,2 miljonit eurot. 2020. aasta kuue kuuga sõlmisid kontserni ettevõtted uusi lepinguid kogumahus 175,1 miljonit eurot ning teises kvartalis 87,8 miljonit eurot.

Möödunud aastal oli teise kvartali müügitulu 77,4 miljonit eurot, kulumieelne kasum 5,3 miljonit eurot ja puhaskasum 1,7 miljonit eurot. 2019. aastal sõlmisid kontserni ettevõtted kuu kuu jooksul uusi lepinguid kogumahus 53,8 miljonit eurot.

30. juuni 2020 seisuga oli kontserni teostamata tööde jääk 236,7 miljonit eurot. Mullu oli see 172,1 miljonit eurot.

Teises kvartalis olid suuremad töös olevad objektid Eestis Tallinna Muusika- ja Balletikool, Tallinna Arte Gümnaasum, Tallinna Sadama D-terminali parkimismaja, kõrgepinge kaabelliinid Tallinnas, Türi Põhikool, Aaspere-Haljala teelõigu ümberehitus, Kohila vallas ühisveevärgi ja -kanalisatsioonitorustike ning Harjumaal andmekeskuse ehitus. Lätis olid suuremad töös olevad objektid Pinki koolihoone ja ühiselamu, Lidli logistikakeskus ning Riia Tehnikaülikooli ehitusteaduskonnahoone rekonstrueerimine. Leedus oli töös Neringa hotelli ning Kaunase rajooni politseijaoskonna peakontori hoone ehitamine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: