Tallinna lastehaigla sai käeroboti

Tallinna lastehaiglal on neljapäevast Eesti esimene lastele mõeldud käerobot, mis on mõeldud kasutamiseks ühe kehapoole halvatusega laste liikumisteraapias.

Käerobot koosneb masinast, mida laps liigutab, ja ekraanil jooksvast arvutimängust. Teraapiaseansi pikkus on umbes pool tundi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Laste käerobotiga samas toas seisab täiskasvanute suuruses robot, mida saavad teraapiaks kasutada suuremad lapsed. Roboti soetamiseks vajaminev 120 000 eurot koguti annetajate abiga.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juht Inna Krameri sõnul unistati käerobotust juba üheksa aastat tagasi, kui annetajate toel kingiti haiglale kõnnirobot.

Käerobot aitab neuroloogiliste haiguste või traumadega lastel kätt treenida. "Ja et see oleks igati innovaatiline ja ka huvitav lastele siis sellega kaasnevad ka hästi toredad interaktiivsed mängud, et laps ei pane seda rasket tööd väga tähele," lisas Kramer.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: