Nädalalõpp tuleb soe

Foto: Siim Lõvi/ERR

Reedel on vähese pilvisusega ilm, sooja on 21 kuni 26 kraadi. Ees ootav nädalavahetuse ilm tuleb suvine ja kuum.

Reedel tugevneb veelgi Baltimaade kohal olev kõrgrõhkkond. Ilm on rahulik ja päevane õhutemperatuur on tõusuteel, kõrgete õhukihtide madalrõhkkond hoiab taeva aga õrna pilvkatte all.

Üksikutest pilvedest võib sadada ka veidi nõrka vihma. Laupäeval nihkub kõrgrõhkkonna kese meile veidi lähemale, mis soosib pilvkatte hõrenemist, kuid väike hoovihma võimalus jääb siiski püsima.

Eelolev öö on vähese ja vahelduva pilvisusega ning peamiselt sajuta. Samas on soodsad tingimused udu tekkimiseks. Läänekaare tuul puhub üks kuni seitse meetrit sekundis ja sooja on 10 kuni 16 kraadi.

Ka hommik on kuiv ja kohati udune. Puhub nõrk läänekaare tuul ja sooja on kuni 18 kraadi.

Reede päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mõnel pool võib sadada veidi hoovihma. Läänekaare tuul on rahulik ja sooja on homseks päevaks oodata juba 21 kuni 26 kraadi. Õhtul on ilm kuiv ja sooja on kuni 21 kraadi.

Laupäeval ja pühapäeval tõusevad päevased õhutemperatuur maksimumid üle 25 kraadi, kohati 30 kraadini. Taevas on enamasti selge, tuul rahumeelne ning hoovihmavõimalus on pigem väike.

Uue nädala alguses aga suurem kuumus lahkub ning päeva keskmised jäävad 20 kraadi ligidale ja kohati võib sadada ka hoovihma.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: