Ilm püsib nädalavahetusel soe

Foto: Minupilt.err.ee/Erik Karits

Nädalavahetusel on ilm soe, nii laupäeval kui pühapäeval võib mõnel pool oodata vähest hoovihma.

Laupäeval jääb kõrgrõhkkond Baltimaade kohal väheliikuvaks. Samas liigub Briti saartelt Skandinaaviasse väheaktiivne madalrõhulohk ja õhtul jõuavad vihmasajud Rootsi. Päeva jooksul võib üksikuid sajuhooge tulla ka mujal Läänemere piirkonnas, kuid suuremas osas on meie ilm sajuta ja väga soe. Kuigipalju ei too leevendust ka tuul, mis on laupäeval kõikjal suhteliselt nõrk.

Pühapäeval kõrgrõhkkond Baltimaade kohal nõrgeneb ja Skandinaaviast üle Soome Venemaale libisev madalrõhulohk lisab Läänemere idarannikule veidi niiskust. Arenevad välja lokaalsed rünksajupilved ja välistatud ei ole ka äike. Ilm püsib palav.

Öö vastu laupäeva tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta, mitmel pool tekib udu. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga ja õhutemperatuur on 13 kuni 16 kraadi.

Laupäeva hommikul säilib vähene pilvisus ning mitmel pool on udu. Ka tuul on nõrk ja muutliku suunaga ja soojakraadid küündivad 19 kraadini.

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm ja üksikutes kohtades võib natuke hoovihma sadada. Ennelõunal on tuul nõrk ja muutliku suunaga, pärastlõunal puhub rannikul läänekaare tuul kaks kuni kaheksa meetrit sekundis. Sooja on lausa 24 kuni 26 kraadi.

Õhtul taevas selgineb ja saju tõenäosus on väike. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, rannikul läänekaare tuul kaks kuni seitse meetrit sekundis ning jätkuvalt on sooja 22 kuni 25 kraadi.

Ka pühapäev tuleb palav ja üksikutes kohtades võib hoovihma tulla. Uuel nädalal läheb aga sajusemaks ning ka jahedamaks. Õhutemperatuuri keskmised langevad öösel 15 kraadilt 10 kraadile ja päeval 25 kraadilt 19 kraadile.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: