Tervisetõendite uuendamine perearsti järjekordade taha ei jää

Foto: Siim Lõvi /ERR

Rohkem kui 12 000 autojuhti võivad kaotada 17. augustil juhtimisõiguse, kui nad ei uuenda oma tervisetõendit. Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi ütleb, et perearstide taha tõendite saamine ei jää.

Lõuna Prefektuuri liiklusgrupi välijuht Sander Kullamaa sõnul unustavad autojuhid üsna sageli tervisetõendi kehtivust kontrollida ning kui politsei nad peatab selgub, et mõnel juhil ei ole juba pikemat aega juhtimisõigust.

"Esmalt politsei proovib asjaolud välja selgitada, et miks see tervisetõend on aegunud ja kas seal võib mingi pahatahtlus taga olla või siis inimene ongi lihtsalt unustanud. Üldiselt juhime sellele tähelepanu ja laseme inimesel selle tervisetõendi ikkagi ära teha. Olenevalt asjaoludest võib järgneda selle ka ja siis mingisugune rahatrahv," rääkis Kullamaa.

Paljudel inimestel ei ole tervisetõend juhiloaga kattuvuses ehk üks algab või lõppeb paar aastat varem. Tervisetõendi kehtivusaega saab kontrollida maanteeameti e-teenindusest. 

Eriolukorra ajal said autojuhid, kelle tervisetõend sellel ajal lõppes lisaaega tervisetõendi pikendamiseks, kuna perearsti juurde pääsemine oli keeruline.

17. augustist aeguvad maanteeameti andmetel rohkem kui 12 000 autojuhi tervisetõendid ning see tähendab neile tervisekontrolli perearsti juures.

Perearstide Seltsi juhatuse esimees Le Vallikivi ütles, et perearstide plaaniline töö taastus 1. juunist ning kohusetundlikutel autojuhtidel peaksid asjad korras olema. Suuri järjekordi ei tohiks tekkida ka siis, kui 12 000 inimest tervisekontrollile aega kinni panna soovivad.

"Kui me teeme kiire arvutuse siis 12 000 tõendit 899 perearsti see teeb umbes 15 tõendit nimistu kohta, et ma ei näe selles mingit katastroofilist töökoormuse kasvu. Ma arvan, et me saame kenasti hakkama. Lihtsalt inimesed ise peavad valvsad olema," sõnas Vallikivi.

Tervisetõendi uuendamata jätmise eest võib trahvisumma olla kuni 800 eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: