Pärnus toimusid laupäeval gildipäevad ja aastalaat

Foto: ERR

Pärnus toimus laupäeval mitu suurüritust. Kesklinnas peeti 23. gildipäevi, Supeluse tänaval aga aastalaata, mis algas juba südapäeval ja lõppeb alles kella kahe ajal öösel.

Gildipäevad on traditsiooniline laat, kus käsitöölised oma kaupa pakuvad. Palju pakutakse näiteks keraamikat. Käsitöölised ostjate vähesuse üle ei kurtnud.

Paikuse sepp Jaan Kukk rääkis, et laadal tasub käia juba sellepärast, et laadal tullakse ligi ja soovitakse mõnd asja tellida.

"Huvitundjaid on ju väga palju, sest sepatööd on ju harva saada. Muidugi siin eriti soovitakse tellida üht kui teist sepist. Muidugi laadal ei tea ju kõik asju teha. Aga siis on sepal ka palju parem meel, kui saab inimesele vastavalt tellimusele tööd ära teha," rääkis Kukk.

Gildi päevi korraldab Pärnu Gildi maja. Gildipäevade ühe korraldaja Leili Koka sõnul kauplevad laadal kõik, kes on ise midagi teinud.

"Meil ei ole siukest vahetuskaubandust. Ehe Eesti käsitöö ja toit samuti. Gildimaja pakub, Tervise ja toidukoda pakub toitu," rääkis Kokk.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: