Trump allkirjastas määruse USA toetuste jätkamiseks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Donald Trump pärast uue abipaketi allkirjastamist oma golfiklubis Bedminsteris. Autor/allikas: Reuters/SCANPIX

USA president Donald Trump allkirjastas määruse, millega jätkatakse toetusprogrammi koroonaviiruse pandeemia tõttu kannatanud ameeriklastele.

Vabariiklastel ja demokraatidel ei ole endiselt õnnestunud üksmeelele jõuda majanduse uue ergutamispaketi üle. Trump hoiatas juba nädala alguses, et on valmis rahalise abi andmiseks kasutama oma volitusi ja minema mööda vaidlustest haaratud Kongressist.

"Meil on sellest kõrini ja me kavatseme päästa ameeriklaste töökohti ning pakkuda leevendusi ameeriklastest töölistele," ütles Trump oma golfiklubis Bedminsteris.

Telekanali CNN info kohaselt allkirjastas Trump kokku neli korraldust, millest üks on seotud föderaalsete töötutoetustega.

"Ma astun samme, et pakkuda 400 dollarit nädalas ja laiendatud toetusi. See on helde, kuid me tahame oma inimeste eest hoolt kanda," ütles president.

"See on raha, mida nad vajavad. See on raha, mida nad tahavad. See annab neile märkimisväärse stiimuli tööle naasmiseks," sõnas Trump.

Telekanali CNN andmetel ei öelnud president, millistest varadest kõnealused summad täpsemalt eraldatakse.

Ühendriikides langes uute töötushüvitise taotluste arv läinud nädalal 1,19 miljonile ehk oluliselt madalamale, kui analüütikud olid oodanud, teatas riigi tööministeerium.

Nelja nädala keskmine uute töötushüvitise arv püsis aga sisuliselt muutumatuna 1,33 miljoni juures.

Kokku saab töötushüvitisi 16,1 miljonit töötajat, mida on pea kümme korda rohkem kui mullu samal ajal. Kindlustatud töötuse määr langes 0,6 punkti võrra 11 protsendile.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: