Esmaspäev tuleb soe ja kohati vihmane

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäev on vähese ja vahelduva pilvisusega, soojakraadid ulatuvad 25 kraadini ja kohati võib sadada hoovihma. Uue nädala ilm vaheldub mitmekülgselt.

Põhjamerelt Skandinaaviasse jõudnud kõrgrõhuala idaserv laieneb päeval aeglaselt üle Soome ja Baltimaade, sundides Loode-Venemaal oleva madalrõhulohu eemalduma itta. Nii tuleb päev Skandinaavias ja Soomes valdavalt sajuta, üksnes Lõuna-Rootsis ja Baltimaades sajab kohati nõrka hoovihma.

Ülehomme kõrgrõhuala mõju Läänemere-maades suureneb, seega ilm tuleb enamasti sajuta ja jätkuvalt suvesoe, vaid Soome ja Baltimaade idaosas võib kohati mõni vihmasabin olla.

Öö vastu esmaspäeva tuleb üldiselt selge ja sajuta, küll aga vastu hommikut pilvisus tiheneb ja kohati sajab hoovihma. Paiguti tekib ka udu. Puhub läänekaare tuul kaks kuni seitse, puhanguti 10 meetrit sekundis. Temperatuur on 12 kuni 16, rannikul kohati 18 kraadi.

Hommikul ootab vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, mõnel pool sajab hoovihma. Tuul pöördub põhjakaarde üks kuni kuus, põhjarannikul kuni 9 meetrit sekundis. Temperatuur püsib 17 kuni 19 kraadi juures.

Päev on vähese ja vahelduva pilvisusega. Pärastlõunal alates Põhja-Eestist taevas selgineb, Lõuna-Eestisse jääb hoovihma- ja äikesevõimalus. Põhjakaare tuul puhub kolm kuni kaheksa, rannikul iiliti 12 meetrit sekundis. Soojakraadid ulatuvad 25 kraadini.

Õhtuks selgineb taevas praktiliselt kõikjal ja sadu rohkem ei ole. Põhjakaare tuul on nõrk ja sooja 17 kuni 20 kraadi.

Uue nädala ilmad vahelduvad üsna mitmekülgselt. Teisipäeval on suurem sajuvõimalus Ida-Eestis, kolmapäev tuleb aga suuresti kõikjal kuiv. See-eest neljapäeval on jälle mitmel pool hoovihmane, aga reede jällegi olulise sajuta ja natuke soojem.

Üldiselt tuleb täitsa tubli nädal paraja temperatuuri ja päris leebe tuulega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: