Aab: ERM-i endise näitustemaja üle hakkab valitsus otsustama sügisel

{{1597053300000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja Autor/allikas: Wiki

Riigihalduse minister Jaak Aab lubas Eesti Rahva Muuseumi (ERM) endise Tartu Kuperjanovi tänava näitustemaja küsimusega minna valitsuskabinetti septembris, kui arutlusele tuleb riigieelarve strateegia.

On olemas kaks võimalust: kas maja müüakse otsustuskorras Tartu linnale või paneb Riigi Kinnisvara AS selle uuesti enampakkumisele.

Aab rääkis ERR-ile, et Tartu linn on väitnud, et seda on vaja neile ning hoone oleks seotud linnaelanikele teatud teenuste pakkumisega, mille all on arvatavasti mõeldud pensionäride päevakeskust. Samuti sooviks endale ruume saada ka rahvakultuuri koordineeriv sihtasutus.

Aabi sõnul on see kaalumise küsimus, kas ruumid anda Tartu linnale riigi poolt või kui see pole piisavalt põhjendatud, siis jätkuvalt saab Riigi Kinnisvara AS minna edasi ka selle plaaniga, et hoone pannakse enampakkumisele.

Tartu linnapea Urmas Klaas kinnitas, et kõik ettevalmistavad projektid, et selle hoonega toimetada, on Tartu linn juba varem teinud.

"Meie huvi on jätkuv, et seda hoonet tartu kultuuriseltside jaoks rakendada," ütles Klaas.

2017. aastal korraldas Riigi Kinnisvara AS hoonele enampakkumise ja korporatsioon Sakala oli nõus hoone eest maksma 610 000 eurot. Toonane riigihalduse minister Mihhail Korb ei andnud võõrandamiseks nõusolekut ning riik otsustas hoone poole miljoni euro eest võõrandada Tartu linnale.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: