Ööpäevaga lisandus üheksa positiivset koroonaproovi

covid
covid

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1493 koroonaproovi, millest üheksa testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kuus positiivset COVID-19 testi tulemust Tartumaale, neist neli Tartu linna, kaks Harjumaale, millest üks Tallinna ja üks Valgamaale.

Mõlemad Harjumaa juhtumid on seotud Tartuga – ühel juhul on nakatunu varasem lähikontakne, ning teine nakatunu käis Tartus 31. juuli peol ööklubis Maasikas.

Kaks ööpäeva jooksul tuvastatud Tartu juhtumit on seotud varasemate nakatunutega, ühel juhul on tegemist kordustestiga ning ülejäänud  juhtudel on nakatumise allikas veel selgitamisel.

Epidemioloogiliste uuringute käigus on terviseamet tuvastanud, et ööklubi Vabank koldega on hetkel seotud 37, ööklubi Naiiviga 19 ja ööklubi Shootersiga 18 nakkusjuhtu.

Teisipäevahommikuse seisuga vajab Eests koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 396 COVID-19 haigusjuhtumit 383 inimesega.

Teisipäevase seisuga on tervenenud 1968 inimest. Neist 1494 inimese (75,9 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 474 inimese puhul (24,1 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist. 

Eestis on kokku tehtud ligi 128 000 esmast testi, nendest 2167 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: