Ministeerium leidis Narva-Jõesuu koolis palju puudujääke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haridusministeerium avastas Narva-Jõesuu kooli tegevust kontrollides hulga puudujääke, muuhulgas õpetajate kvalifikatsiooninõuete rikkumisi ja venekeelseid ainekavu. Omavalitsuse hinnangul on puudused kõrvaldatavad ja kooli tegevust need ei ohusta.

Haridusministeerium tegi Narva-Jõesuu koolile ühtekokku 14 ettekirjutust, mis peaasjalikult hõlmavad kooli dokumentatsiooni korrastamist. Samas, kui venekeelsete ainekavade eesti keelde tõlkimisega tullakse veel toime, siis sobivate pedagoogide leidmisega on raskusi. Järelevalve käigus selgus, et enamiku koolis töötavate õpetajate kvalifikatsioon ei vasta kas osades või kõikides õppeainetes kehtivatele nõuetele.

"Küsimus on ainult formaalsetes kutsealastes nõuetes ja kui me peame minema seda teed, et anda õpetajatele võimalus lõpetada tööleping ja võtta vastu tähtajaline tööleping, siis me saame ka seaduse ees kõik normid täidetud," kinnitas Narva-Jõesuu kooli direktor Joel Guljavin.

"Kool on meie jaoks väga vajalik. Ma leian, et kuna ajalooliselt on siin linnas kool olnud, siis selle sulgemine on viimane asi, mille peale peab mõtlema ja need nõrgad kohad vajavad lihtsalt likvideerimist," leiab Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: