Pärnu vanalinna ajalooline uhkus saab uue hingamise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnus Rüütli tänava hoovi peitunud 17. sajandil ehitatud ajalooline Mohri ait on kordategemist oodanud aastaid. Nüüd on üks perekond asja käsile võtnud.

Kes Rüütli tänaval Johann Voldemar Jannseni mälestusmärgi juures kangialusest sisse kiikab, sellele jääb silma ajalooline aidahoone, milletaolist vähemalt Pärnus rohkem pole. Nii tänavaäärne maja kui ka ait kuulusid raehärrale ja kaupmehele Christoph Heinrich Mohrile. Nüüd kuulub ait Andres ja Elo Kesküla ettevõttele Mohri Ait. Ja kuna Elo Kesküla on Pärnu kammerkoori ja käsikellastuudio juht, siis muusikat kuuleb aidas edaspidi palju.

"See vana Mohri kaupmeheait on siin seisnud aastast 1680 ja juba aastaid ei ole siin huvitavat kultuuri enam näha olnud. Mina ja minu abikaasa mõtlesime, et võiks sellele hoonele uue hinge sisse puhuda," ütles Elo Kesküla "Aktuaalsele kaamerale".

Kesküladel on plaanis see maja keldrist katuseni kultuuriga täita. Sellega läheb aega ja kulub palju raha, aga tehtud see saab.

Nii toimubki juba neljapäeva õhtul Mohri aidas trepikontsert "Vana Mohri juures", proovidega alustati teisipäeval.

"Meil on plaanis ikkagi järgmisel aastal avada teisel korrusel Pärnu kaubanduslinna näitus, kus saab oma käega vilja toopidega mõõta välja ja proovida sellist hansakaupmehe elu, kuidas olid vanad mõõteriistad, mõõtühikud, kuidas hansakaubandus käis linnade vahel. Ja sinna saab teha väga vahva kammersaali, kus saab selliseid väiksemaid etendusi, luuleõhtuid, kontserte pidada," tutvustas Elo Kesküla plaane.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: