Mitmed Tallinna ametite juhid sügisest jätkata ei pruugi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus
Tallinna linnavalitsus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna linnavalitsuses on praegu käsil linnaametite struktuurireform. See tähendab, et mitmete ametite juhid oma kohtadel sügisest ei jätka.

Tallinna linnavalitsus kinnitas juunikuus juhtimisplaani, mille alusel paljude ametite struktuur uuest aastast muutub. Mõned ametid liidetakse, teised saavad uued valdkonnad.

Avaliku teenistuse seaduse mõistes annab see linnale aluse ka nende ametite juhtkondades puhastust teha, sest kui töö sisu muutub, tekib koondamisolukord.

"Kavandatavad muudatused puudutavadki eelkõige linnaasutuste juhtimistasandit," selgitas linnapea Mihhail Kõlvart ERR-ile. "Uuendused viivad osa Tallinna linnakantselei praegustest ülesannetest linnaasutuste baasil kujundatava strateegiakeskuse alla, kuhu koondatakse linnaorganisatsiooni arendustegevusega seonduvad üksused."

Muudatused puudutavad ka haridusameti, spordi- ja noorsooameti, kultuuriameti, linnavaraameti ja linnaarhiivi juhtimist ja ülesandeid.

Kõlvart kinnitas, et augusti jooksul arutab linnavalitsus juhtimisplaani struktuuriüksuste juhtidega. See tähendab, et augusti jooksul antakse ametite juhtidele sisuliselt teada, kes jääb ja kes läheb.

ERR-ile teadaolevalt on näiteks struktuurimuudatuse käigus plaan vabaneda kultuuriameti juhist Aini Härmist, kel on oma allasutuste juhtidega olnud pingeid.

Ent struktuurimuudatuste ainus või peamine eesmärk pole ebasobivatest juhtidest vabaneda, kinnitati ERR-ile linnavalitsusest. Seega ei tähenda struktuurimuutused automaatselt seda, et praegustele juhtidele võimalust uue ameti juhina või mõnes teises ametis jätkata ei pakuta.

Niisiis on neil nädalatel käimas kibe töö uute struktuuride ja nende mehitamise ettevalmistamiseks, peetakse mitmeid raskeid vestlusi, mille viljad jõuavad avalikkuse ette sügisel.

"Septembri alguses on kavas struktuurimuutus linnavalitsuses heaks kiita, misjärel jõuab arutelu Tallinna volikogusse," ütles linnapea Kõlvart.

Juba kevadel vabastati ametist Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima, kellele linn heitis ette mugandumist oma ametis, ajale jalgu jäämist. Sel nädalal kuulutas linn välja konkursi ametile uue juhi leidmiseks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: