Meedia: USA-Hiina kaubanduskõnelused lükkuvad edasi

Hiina lipp.
Hiina lipp. Autor/allikas: EBU/ERR

Washingtoni ja Pekingi vahel laupäeval aset leidma pidanud kõrgetasemelised kaubanduskõnelused on edasi lükatud, selgub USA meedia reedel avaldatud teadetest.

USA kaubandusvolinik Robert Lighthizer ja rahandusminister Steven Mnuchin pidid teadete kohaselt suhtlema veebiüleselt konverentskõne vormis Hiina asepeaministri Liu Hega, selgub asjaga kursis olevate ametnike ütlustest.

Niinimetatud esimese faasi kokkulepe nägi ette, et iga kuue kuu järel kohtuvad ametnikud regulaarselt, ent kumbki valitsus ei ole kohtumist kinnitanud.

USA kaubandusvoliniku büroo ja rahandusministeerium ei ole vastanud korduvatele palvetele kommenteerida kõneluste hetkeolukorda, märkis AFP.

Ametnikud pidasid konverentskõne maha mai alguses leppega seoses.

USA ja Hiina allkirjastasid jaanuaris leppe, mis nägi ette osalist vaherahu nende kuudepikkuses kaubandussõjas ning kohustas Pekingit importima täiendavalt 200 miljardi dollari ulatuses Ameerika kaupa järgmise kahe aasta jooksul, alates autodest ja masinatööstuse toodangust kuni nafta ja põllumajandussaadusteni.

Kuid see lepe kehtis enne COVID-19 pandeemia algust ning Hiina on oma ostulubadustega tõsiselt venitanud.

USA president Donald Trump on viimastel nädalatel taas võtnud üles Hiina-vastase jõulisema retoorika oma valimiskampaanias, mis tõotab tulla mitte just kergete killast.

Novembrivalimiste eel on nii mitmedki analüütikud küsinud, mida üldse hetkeolukord ja lähitulevik  toob kaasa antud leppe jätkumise jaoks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: