Pärnumaa naiskodukaitsja tähistas 100. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Paari päeva eest oma 100 aasta juubelit tähistanud pärnakas Elfriede Laidvee astus naiskodukaitsesse 1938. aastal. Praegu on Laidvee naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna auliige.

Elfriede Laidvee elab oma väikeses korteris üksi ja saab oma asjadega väga hästi hakkama. "Aktuaalne kaamera" on tal korra varemgi külas käinud.

Eakas naine käib ise poes, igapäevane õueskäik jääb vahele üksnes siis, kui väljas on vihmane ilm. Laidvee sünnipäev oli 11. augustil ja nii näitas ta "Aktuaalsele kaamerale" juubeliks saadud kaarte.

"Tütar ütles, et mulle olevat ennustatud, et ma elan 105-ni. No mina ei tea, ma ei mäleta seda, et mulle seda on öeldud. Aga kui kaua, ju näeb. Ju seda näeb siis," rääkis vanaproua.

Laidveel peavad asjad kaua vastu. Külmkapp töötab tema sõnul juba 60 aastat ja kui töötab, milleks seda siis ära visata.

Naiskodukaitsesse astus hakkaja naine juba 1938. aastal.

"Kuna meil oli ringkonna lipu õnnistamine, panime lehte, et olge head inimesed, ootame külalisi. Eks Frieda tuli kohale, võttis kaasa oma sõbranna, kes on endine kodutütar. Vaat, mina olen naiskodukaitses olnud enne sõda, tema oli Rääma jaoskonnas 1938. aastast. Toredad on ta lood muidugi, et kuidas ta Konstantin Pätsi ausammast käis avamas ja siis tal vaesekesel ei olnud õigeid kingi ja liiv läks kõik varvaste vahele. Muidugi jäi lühikeseks see aeg, kaks aastat oli seda," rääkis naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna juhatuse liige Maie Pitsal.

Elfriede Laidvee tütar on küll hiljuti meie hulgast lahkunud, aga tema tütrepoeg ja tütrepojapoeg korraldasid talle restoranis piduliku juubelilõuna, kuhu oli kogunenud ligi 40 sugulast-tuttavat ja ka naiskodukaitse esindaja oli kohal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: