Tänavu on Eestis müüdud 22 luksusautot ja 79 sportautot

Foto: ERR

Luksus- ja sportautode müük Eestis on aastate lõikes olnud stabiilne ning kevadine koroonakriis seda pigem ei mõjutanud. Kui eelmisel aastal oli juuli seisuga ostetud 42 luksusautot ja 69 sportautot, siis sel aastal on müüdud 22 luksusautot ja 79 sportautot.

Selle aastaga Eestis luksus- ja sportautode müügis suuri kukkumisi ei ole olnud, ütlevad automüüjad.

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tegevjuht Arno Sillat ütles, et seda sektorit tõusud ja langused oluliselt ei mõjuta. "Läheb hästi, kellelgi läheb võib-olla veel paremini. Kellelgi ei lähe siis nii hästi, ikka ostetakse neid autosid, kellelgi on ikkagi raha," sõnas Sillat.

Sillati sõnul kukkus märtsis aga pisut üldine sõiduaotode müük. "Eelkõige
või rohkem protsendina kukkus see ettevõtete autode osas. Ettevõtted olid ettevaatlikumad ja pigem külmutasid oma ostud. Eraisikud natukene vähem," rääkis Sillat.

Maanteeameti andmetel tänavu luksus- ja sportautode esmaregistreerimine vähenes 35 protsenti ja täiesti uute luksus- ja sportautode arvelevõtmine lausa 42 protsenti. Maanteeameti liiklusdirektori Meelis Telliskivi sõnul on
selliste autode müük olnud viimastel aastatel pigem tõusutrendis.

''Me vaatasime oma statistika puhul seda tabeli ülemist otsa ehk autosid, mis on väga eksklusiivsed. Kui nimeliselt välja tuua, siis sel aastal on üks McLaren arvele võetud. Ja veel sellised filmidest tuntud - Aston Martin ja sellised. Ikkagi
Eestisse tuleb selliseid eksklusiivseid masinaid päris palju," rääkis Telliskivi.

Automüügifirma Auto 100 juhatuse liige Jussi Pärnpuu ütleb, et eestlane on väga teadlik ostja ning soetab sellise auto eelkõige armastusest kõrgtehnoloogia vastu.

''Mul hea siin võrrelda mõne naabermaaga, Läti, Leeduga. Seal ostetakse rohkem väljanägemist ja prestiiži, aga Eesti autoostja, kalli sport- ja luksusauto ostja, on hästi teadlik ostja, ta ostab detaili ja seda maailma kõige paremat asja," sõnas Pärnpuu.

''Keskmine sport- ja luksusauto omanik on keskmine Eesti ettevõtja ja väga palju tavalisemad inimesed, kui me seda ette kujutada võime," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: