Töötutele pakutud tasuta kursused huvitasid väheseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Koroonakriisis töö kaotanud inimesed üle maailma said võimaluse osaleda tasuta rahvusvahelise platvormi Coursera veebikursustel. Eestile eraldas Coursera 50 000 kursusekohta, kuid huvi on seni olnud tagasihoidlik.

Registreerida saab septembri lõpuni, kuid 50 000 kohale on õppima asunud vaid 2500 eestlast. Sotsiaalministeeriumi ettepanekul tingimusi leevendati ning nüüd saavad koolitusi valida kõik, mitte ainult töötud.

IT ja programmeerimine ja psühholoogia on teemad, mida Courseras kõige rohkem õppida tahetakse. Venekeelsetest kursustest on populaarne fotograafia. Kokku saab valida 4000 kursuse vahel.

Esialgu pakuti kursusi neile, kes kaotasid koroona kriisi ajal töö. Eesti jaoks oli mõeldud 50 000 tasuta õppekohta. Kuna endiselt on saadaval üle 47 000 koha, pakutakse nüüd kõigile võimalust tasuta õppida.

Sotsiaalministeeriumi tööhõive osakonna nõunik Anna Karolin ütles, et kui kohad täituvad, siis saavad kohad esimesed ehk kõige tragimad. "Aga tehniliselt saavad praegu ligipääsu kõik, kes vähegi oma oskusi soovivad uuendada ja kes on valmis ette võtma selle, et ma ise õpin," lausus Karolin.

Kursuse lõpus on teadmiste kontroll ning saab ka diplomi.

Karolini sõnul pakkus Coursera veebikursusi erinevatele riikidele. "Me teame, et seni on liitunud mitmed Euroopa ja muu maailma riigid, näiteks USA, Läti ja Austraalia," ütles ta.

Haridusportaalis edu.ee saab registreeruda septembri lõpuni ning kursus tuleb lõpetada hiljemalt 31. detsembril.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: