Soojad ilmad jätkuvad, nädala lõpp lubab äikest

Foto: Priit Mürk/ERR

Alanud nädal on suviselt soe. Esialgu on ilm sajuta, nädala lõpus läheb niiskemaks. Teisipäeval liigub kõrgrõhuala Läänemerelt Eesti kohale, hoiab sajupilved eemal ning tuule rahulikuna.

Öö vastu teisipäeva on Eestis vähese pilvisusega ja sajuta. Paiguti tekib udu. Puhub muutliku suunaga tuul 2 kuni 7 meetrit sekundis. Sooja on 7 kuni 12, rannikul kuni 17 kraadi

Hommikul on pilvi vähe ja ilm sajuta. Mõnel pool püsib udu. Puhub nõrk muutlik tuul. Sooja on 11 kuni 16, saartel kuni 19 kraadi.

Päev on vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Puhub muutliku suunaga tuul 2 kuni 7 meetrit sekundis. Sooja on 20 kuni 25 kraadi. Õhtu on sajuta, rahulik ning sooja on 17 kuni 21 kraadi.

Kolmapäevast reedeni on ilm suhteliselt kuiv ning suviselt soe. Päevasel ajal võib üksikutes kohtades mõni hoog vihma tulla, aga see tõenäosus jääb 50 protsendi juurde või isegi madalamale.

Kolmapäeval ja neljapäeval on öised miinimumid sisemaal 10 kraadist madalamal, rannikul on sooja 15 kraadi ümber, reedene öö on juba soojem. Päevamaksimumid tõusevad 22 kuni 27 kraadini.

Nädalavahetusel jõuab Eestisse läänest niiskem õhk, küsimus on, kui kiiresti. Võimalik et suuremat sadu pole enne laupäeva õhtut oodata, aga kui see tuleb, siis koos äikesega. Sajule eelneb soe öö ja palav päev.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: