SEB: kaardimaksed näitavad suurt muutust eestlaste puhkusereisides ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riia kesklinn.
Riia kesklinn. Autor/allikas: Renārs Koris

SEB panga klientide juulikuu maksete andmed näitavad, et eestlaste klassikalised puhkusereisid on asendunud kodumaise või lähiriikide turismiga.

Kui mullu juulis moodustasid 22 protsenti SEB eraklientide kaarditehingute mahust välismaised kulutused, siis tänavu juulis on välismaal sooritatud vaid 16 protsenti tehingutest. Kuna üleüldine kaarditehingute maht on juulis jõudnud eelmise aastaga samale tasemele, tähendavad muutused seda, et eestlaste kaarditehingute maht koduriigis on kasvanud rohkem kui kümnendiku võrra, välismaal tehtud tehingute maht vähenes aga terve kolmandiku võrra.

"Juulis nägime selgelt eestlaste julgemat tarbimist, meelelahutuse, toitlustuse ja kultuuriga seotud kulude kasvu ning üleüldist valmidust kulutada raha vaba aja veetmisele. Näeme tõesti, et tubli osa elanikkonnast on otsustanud toetada meie riigi turismisektorit ja kuigi sealt on endiselt puudu välisturistide kulutused, on kohalikud turistid kasvõi osaliselt üritanud tekkinud auku sisetarbimisega täita," kommenteeris juuli numbreid SEB Balti kliendianalüüsi ja andmeteaduse juht Lennart Kitt.

Juuli andmed tõestasid muutusi ka välismaal tehtavate tehingute geograafias, mille põhjal on näha, et eestlased on sel suvel eelistanud reisida pigem lähiriikidesse.

Eestlaste kulutuste kasvu on märgata pea kõigis naaberriikides – ainus suur erand on Venemaa.

"Arusaadavatel põhjustel on sel aastal eestlaste Venemaal tehtud kulutused kukkunud ligi 80 protsendi võrra. Reisimist takistasid nii epidemioloogiline olukord kui ka range piirikontroll, mis piiras liikumist kahe riigi vahel. Vähenesid ka Rootsis tehtavad kulutused," selgitas Kitt.

Seevastu Soomes, Lätis ja Leedus tehtavate kulutuste osakaal välistehingutest on märgatavalt kasvanud.

"Mahult on eestlaste paiksemast puhkuse veetmisest kõige rohkem võitnud just Leedu, kus võrreldes eelmise aastaga on eestlaste kulutused kasvanud pea 40 protsendi võrra," iseloomustas Kitt muutusi reisimise geograafias.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: