Eesti Raudtee kuulutas välja Emajõe uue raudteesilla hanke

Foto: Eesti Raudtee

Eesti Raudtee kuulutas välja Emajõe raudteesilla ja rööbastee õgvenduse ehitustööde hanke, et tõsta rongide kiirust Tartu suunal.

Rongide kiiruse tõstmiseks on juba teostatud Tapa-Tartu lõigul kapitaalremont, mille käigus vahetati välja raudtee pealisehitis, rööpad ja liiprid ning laiendati muldkeha. Edasi on aga tarvilik suurema kiiruse saavutamiseks ehitada üle Emajõe uus sild.

Hankele ootab Eesti Raudtee pakkumisi 29. septembriks.

"Olemasolev metallist raudteesild on üle 60 aasta vana ning valmis minema oma teenitud vanaduspuhkusele. Lisaks ei võimalda olemasolev käänuline raudteetrass täna suuremat kiirust kui 100 km/h," selgitas Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. "Uus raudteesild ja raudteetrassi õgvendus võimaldavad tõsta reisirongide liikumiskiirust kuni 135 km/h."

Emajõe uus raudteesild rajatakse olemasoleva Jänese raudteesilla kõrvale viimasest loode suunas.

Sild on kavandatud kolmeavalise kaarsillana, mis sobitub visuaalselt Tartu linna sildadega ja tagab kummalgi pool jõge 10 meetri laiused kallasrajad.

Kaasnevalt õgvendatakse Maramaa ja Vorbuse külades olemasolevat raudteetrassi ligikaudu 2,2 km ulatuses.

Pärast edukat hankemenetlust on plaanis ehitustöödega alustada käesoleva aasta neljandas kvartalis ning tööd kestavad järgmise aasta lõpuni. Tööde ajal võib esineda lühi- ja pikaajalisi liikluskatkestusi, millest teavitatakse rongireisijaid ette.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: