Tallinn läks Snelli tiigile puhastaja leidmisega teisele katsele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tuukrid aastal 2018 Snelli tiiki puhastamas.
Tuukrid aastal 2018 Snelli tiiki puhastamas. Autor/allikas: Tallinna kesklinna linnaosavalitsus

Tallinna Kesklinna valitsus algatas teist korda hankemenetluse, et leida ettevõtjat Snelli tiigi puhastamiseks. Esimene katse kevadel ebaõnnestus.

 Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Ausi sõnul nurjus esimene hange, sest kevadel tehtud pakkumised ületasid märgatavalt linnaosa eelarvelisi võimalusi.

"Nüüd oleme aga saanud linnalt lisarahastust ja ehk on ka tööde hinnad mõnevõrra langenud. Loodetavasti õnnestub veel sel aastal alustada juba ammu puhastamist oodanud Snelli tiigi kordategemist," ütles Aus.

Kesklinna valitsus otsib avatud riigihankega kuni 14. septembrini ettevõtjat, kes puhastab Snelli tiigi setetest ise valitud sobival meetodil. Seejärel tuleb tiigi ümbrus ja pargiala korrastada, mis peab toimuma hiljemalt tuleval kevadel. Tööde tegemisel on vaja järgida keskkonna- ja muinsuskaitse nõudeid.

Eelprojekti järgi puhastataks Snelli tiik veest tühjendades ehk kuivmeetodit kasutades. Kui pakkuja soovib tööd teostada mõnel teisel meetodil, näiteks tiiki tühjendamata ehk märgmeetodil, siis tuleb pakkujal teha projektis vastavad muudatused ning omal kulul, selgub hanke dokumentidest.

Snelli tiigi pinnaltpuhastust on Kesklinna valitsus korraldanud regulaarselt, viimastel aastatel on kaasatud ka tuukreid suuremõõtmelise prügi veest välja toomiseks. Põhjalik puhastus setetest tehti viimati aga enam kui 30 aastat tagasi. Tiigi puhastamine on üks osa Toompargi terviklikust korrastamisest.  

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: