Fotod: Toompeal kogunes 20. augusti klubi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

20. augusti klubi pidas neljapäeval Toompea lossi Valges saalis oma traditsioonilise piduliku koosoleku. Kokkutulnuid tervitasid riigikogu esimees Henn Põlluaas ja peaminister Jüri Ratas.

Riigikogu esimees tänas kõiki 20. augusti klubi liikmeid ja inimesi, kes aitasid kaasa Eesti taasiseseisvumisele.

Peaminister Jüri Ratas avaldas tänu neile 69 naisele ja mehele, kes 29 aastat tagasi õhtusel tunnil ütlesid oma ajaloolise sõna Eesti riikliku iseseisvuse taastamiseks. Valitsusjuhi sõnul andsid nad enda isikliku saatusega riskides meile kõigile midagi hindamatut - taas vabanenud Eesti.

Päevakohase ettekandega esinenud 20. augusti klubi liige Ants Veetõusme meenutas oma sõnavõtus Eesti omariikluse taastamist, koostööd paljude rahvusvaheliste organisatsioonidega ning Balti koostöö tähtsust. Tänastele Valgevene sündmustele viidates ütles ta, et selle põhjal on näha, mis juhtub riigi ja rahvaga, kui võim võõrandub rahvast. "Peame pidevalt jälgima, mis toimub meie ümber," lisas Veetõusme.

20. augusti klubi ühendab inimesi, kes kuulusid 1990. aastal valitud Eesti Vabariigi Ülemnõukokku ja hääletasid 26 aastat tagasi Eesti iseseisvuse taastamise poolt.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: