Boliivia uurib väiteid Moralese seksuaalsuhte kohta alaealisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Evo Morales.
Evo Morales. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Boliivia justiitsministeerium esitas hagi 60-aastase ekspresidendi Evo Moralese vastu seoses väidetava seksuaalsuhte kohta alaealisega, ütles aseminister Guido Melgar neljapäeval.

"Justiitsministeerium esitas hagi kodanik Juan Evo Morales Ayma vastu alaealisega suguühte ja inimkaubanduse kuritegudega seoses," ütles Melgar La Pazis ajakirjanikele.

Hagi esitati seetõttu, et mõne päeva eest anti teada väidetavast seksuaalsuhtest. Fotod Moralesest koos noore naisega avaldati Boliivia ajakirjanduses ja need levisid ka sotsiaalmeedias.

Melgar nimetas praeguseks 19-aastast naist nimetähtedega N.M. ning ta oli teadete kohaselt alaealine siis, kui nende väidetav suhe alguse sai.

Melgari sõnul on fotod võetud naise ühe sugulase telefonist, kui ta käis kaasas reisil koos Moralesega, kes oli Boliivia president aastail 2006 kuni 2019.

"Huvitav asjaolu on see, et ta oli alaealine sel ajal ning teadupärast on alaealisel reisimiseks vaja vanemate luba," sõnas Melgar.

Vasakpoolne ekspresident on elanud Argentinas alates eelmisest aastast, kui astus tagasi protestide tõttu, mis vallandusid, kui Morales kuulutas valimisvõitu. 

Boliivia langes kaosesse pärast Moralese tagasivalimist mullu oktoobris. Pärast kolm nädalat kestnud proteste teatas Ameerika Riikide Organisatsioon (OAS), et nad on avastanud selgeid tõendeid rikkumiste kohta.

Morales lahkus ametist 10. novembril ja pages seejärel riigist. Naine lendas pärast Moralese maalt lahkumist talle järele, esmalt Mehhikosse ja seejärel Argentinasse, kus Morales praegugi paikneb.

Vägistamise eest võib Boliivia seaduste eest oodata kahe kuni kuue aasta pikkune vangistus ning inimkaubanduse eest kuni 15-aastane aeg trellide taga.

Kahe lapse isa ja vallaline Morales oli 2016. aastal väidetavalt suhtes Gabriela Zapataga, kes juhib Hiina kompaniid, mis sai Boliivia riigilt tulusaid hankelepinguid miljonite dollarite väärtuses.

Boliivia parempoolne vahevalitsus on algatanud rea juurdlusi Moralese vastu, muuhulgas mässule õhutamises ja terrorismis tema rolli eest vägivallas, mis leidis aset pärast valimisi.

Morales ega tema Sotsialistliku Liikumise (MAS) partei ole uusi süüdistusi kommenteerinud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: