Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 3,4 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tööstus.
Tööstus. Autor/allikas: ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga ühe protsendi ja võrreldes eelmise aasta juuliga 3,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul oli juunis tõusuteel olnud tootjahinnaindeks juulis taas languses.

"Tootjahinnaindeksit mõjutas juuniga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja toiduainete tootmises. Indeksile avaldas veel mõju elektriseadmete, turbatoodete ja killustiku tootmise hinnatõus," ütles Šokman pressiteates.

Eelmise aasta juuliga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, elektroonikaseadmete ning kütteõlide tootmises, samuti hinnatõus metalltoodete, turbatoodete ja killustiku tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes juuniga võrreldes 0,2 protsenti. Kõige rohkem langes elektrienergia, toormetsa, paberi ja pabertoodete ning tekstiiltoodete hind ning tõusis naftasaaduste, turbatoodete ja põllumajandussaaduste hind. Võrreldes möödunud aasta juuliga langes ekspordihinnaindeks 6,7 protsenti.

Impordihinnaindeks suurenes juuniga võrreldes 0,6 protsenti. Keskmisest enam tõusis naftasaaduste, keemiatoodete ja elektriseadmete hind, vähenes aga elektrienergia, nahast toodete, jalatsite ning metalltoodete hind. Võrreldes 2019. aasta juuliga langes impordihinnaindeks 6,1 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: