Koolijuhid valmistuvad viiruselainega toimetulekuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gustav Adolfi gümnaasiumis toimus kolme kooli, GAGi, Reaalkooli ja 21. kooli ühine eksam
Gustav Adolfi gümnaasiumis toimus kolme kooli, GAGi, Reaalkooli ja 21. kooli ühine eksam Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

18. augustil otsustas valitsus, et 50-protsendilise täituvuse nõue koolidele enam ei kehti, mis tähendab, et koolid võivad alustada tööd tavapäraselt. Siiski valmistuvad koolid viirusega võitlemiseks.

1400 õpilasega Tallinna 21. Kool proovib nii palju kui võimalik vanuste kaupa astmelisi söögivahetunde rakendada. Õpilaste eri klassidesse jaotamine kooli direktor Meelis Kondi sõnul aga võimalik ei ole, sest see nõuaks praegusest tunduvalt rohkem ressursse.

"Praegu me oleme kaalunud koduõppe päeva põhikooli osas ja vaatame gümnaasiumi osas isegi nädalat, et nädal koolis ja nädal sellisel õppel. See vähendaks natuke seda survet meie ruumile ja võimaldaks vähegi distantsi koolimajas, sest ega kool pole loodud ju distantsi hoidmiseks," rääkis Kond.

21. Koolis toimub õppetöö kahes vahetuses.

Gustav Adolfi Gümnaasium valmistub tavaliseks õppeks algklassides mõeldes samal ajal sellele, kuidas tööd ka teistmoodi korraldada. Oluliseks peab kooli direktor Henrik Salum õpetajate tervise eest hoolitsemist.

Eesti ühe suurima kooli Viimsi kooli direktor Peeter Sipelgas ütles, et kool on viiruse tõkestamiseks välja töötanud erinevad meetmed, kui nende järgi peaks vajadus tekkima.

"Kõik sõltub ju sellest, kas see viirusejuhtum on konkreetses klassis, et kas siis me sulgeme selle klassiruumi ja jätame need õpilased kaheks nädalaks näiteks koduõppele. Suure tõenäosusega ei tähenda üks juhtum kohe koolimaja sulgemist. Ennetava meetmena vastu uut õppeaastat on võimalus juhul kui toitlustaja ütleb, et tavapärane toitlustamine ei ole sellisel kujul võimalik, siis me mõtleme ka alternatiivide peale, mis tähendab võib-olla ka karbikeste viimist klassidesse," pakkus Sipelgas võimalikeks lahendusteks välja.

Tartu Ülikooli viroloogiaprofessor Irja Lutsar rääkis, et leibkonna uurimistööd on näidanud, et lapsed viirust edasi ei kanna. Samas ütles ta, et kindlasti peaksid koolid proovima õpilasi hajutada.

"Isegi et see 50 protsendi nõue ära võeti, ära ei võetud seda, et hoiame distantsi. Katsume seda hajutamist teha nii palju kui võimalik. Katsume ühistransporti vältida, kui on kaks peatust vaja sõita, siis seda võib ju ka kõndida. Kui on söögivahetunnid, siis klasse hajutada, et kõik ei pea tingimata ühel vahetunnil sööma," ütles Irja Lutsar.

Tallinna 21. Kooli direktor Meelis Kond nimetas samas väidet, et lapsed viirust edasi ei kanna, ebapädevaks.

Toimetaja: Roberta Vaino

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: