Alkoholimüügi piirang Tartus jätkub ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Tartu jätkab öist alkoholimüügi piirangut ka tuleval nädalal.

"Terviseameti hinnangul on Tartumaad puudutav alkoholi müügipiirang näidanud positiivset mõju kinnitatud haigete arvu kujunemisele. Kuigi haigestunute arv on olnud langustrendis, ei ole need numbrid veel siiski piisavalt madalad, et täna alkoholi müügipiirangutest loobuda," selgitas oma otsust Lõuna prefekt Vallo Koppel.

Koppel lisas, et nad loodavad jätkuvalt inimeste mõistlikule ja vastutustundlikule käitumisele ning hiljemalt järgmise nädala reedel hindavad üheskoos terviseametiga taas olukorda.

Alates 7. augustist peatas politsei Tartu maakonnas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks öise alkoholimüügi. Alkoholi jaemüügi keeld kehtib ajavahemikus kell 23.00-06.00.

Korraldusest kinnipidamist jälgib kohalik omavalitsus koostöös politseiga.

"100 000 inimese kohta haigestunuid Tartumaal on ikkagi üle 30 ja Tartus endas kokkuvõttes lähemale 40 100 000 inimese kohta, mis tähendab seda, et meil ei olnud tegelikult alternatiivi sellele, kui et jätta veel vähemalt nädalaks alkoholi jaemüügi piirangud kehtima," rääkis PPA Lõuna prefektuuri juht Vallo Koppel "Aktuaalsele kaamerale".

Koppeli sõnul on pärast öist alkoholimüügi piirangut Tartu ööelu maha rahunenud. Sama kinnitavad ka baarid.

Ula baari juhataja Hendrik Kuuse sõnul on baar olnud nädal aega kinni, kuid on näha, et kliente on vähemaks jäänud ning inimesed tunnetavad ohufooni ja tulevad vähem välja.

Rüütli tänaval asuv Lokaal Pirogov see-eest hoidis oma uksed eelmisel nädalal lahti ning baaritöötaja Aurelia Põldmaa sõnul hakkas klientide arv oluliselt vähenema eelmise nädala keskel. Põldmaa sõnul kohtab ka inimesi, kes pole veel siiani piirangust midagi kuulnud.

Tartumaa alkoholimüügi öise piirangu otstarbekust hinnatakse uuesti nädala pärast.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: