Välisluurejuht ja riigisekretär lähevad riigikogule Freeh palkamise kohta aru andma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mikk Marran (vasakul) ja Taimar Peterkop.
Mikk Marran (vasakul) ja Taimar Peterkop. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Esmaspäeval toimuval riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja korruptsioonivastase erikomisjoni erakorralistel istungitel osalevad ka välisluureameti peadirektor Mikk Marran ja riigisekretär Taimar Peterkop.

Istungitel tuleb jutuks rahandusminister Martin Helme poolt sõlmitud leping USA advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan.

Kell 13.15 algaval riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja korruptsioonivastase erikomisjoni erakorralisel ühisistungil osaleb riigisekretär Taimar Peterkop. Kell 14 algaval riigieelarve kontrolli erikomisjoni erakorralisel istungile on aga kutsutud välisluureameti peadirektor Mikk Marran.

Pärast seda algusega kell 14.30 jätkub kahe komisjoni erakorraline ühisistung, kus tehakse kokkuvõte aruteludest.

Rahandusminister Helme sõlmis kokkuleppe USA advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes. Teenus läheb maksma kolm miljonit eurot ja leping on sõlmitud kaheks aastaks.

Eesti Päevaleht ja opositsioonipoliitikud on esitanud kahtlusi lepingu kasulikkuses Eestile ja Freeh enda seotuses Vene rahapesuskeemiga.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: