Esmaspäevast kehtib kahenädalane liikumispiirang 24 Euroopa riigist saabujaile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sadamas
Sadamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Alates tulevast nädalast peavad Eestis kaheks nädalaks enda liikumisvabadust piirama 23 Euroopa riigist saabujad. Võrreldes möödunud nädalaga vabanes piirangute alt San Marino, nimekirja aga lisandusid Liechtenstein ja Ühendkuningriik.

Välisministeerium teatas, et tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib alates esmaspäevast kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang järgmistest Euroopa riikidest Eestisse saabujatele: Andorrast, Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Islandilt, Küproselt, Liechtensteinist, Luksemburgist, Maltalt, Monacost, Portugalist, Poolast, Prantsusmaalt, Rootsist, Rumeeniast, Šveitsist, Taanist, Tšehhist, Kreekast ja Ühendkuningriigist.

Eestisse saabudes ei kehti liikumisvabaduse piirang tulevast nädalast reisijatele Itaaliast, Leedust, Lätist, Norrast, Saksamaalt, San Marinost, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Ungarist, ja Vatikanist.

Väljastpoolt Euroopa Liitu on võimalik Eestisse reisida Austraaliast, Gruusiast, Jaapanist, Kanadast, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Tuneesiast, Uruguayst ja Uus-Meremaalt.

Eestisse saabudes peavad nimekirja kuuluvatest riikidest tulevast nädalast oma liikumisvabadust 14 päevaks piirama Austraaliast reisijad. Liikumisvabaduse piirang ei kehti Eestisse saabudes reisijatele Gruusiast, Jaapanist, Kanadast, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Tuneesiast, Uruguayst, Uus-Meremaalt.

Alates 1. septembrist on võimalus negatiivse COVID-19 testitulemuse korral riskiriikidest tulles minna tööle juhul, kui see on vältimatult vajalik ning riiki saabumisel tehakse viivitamatult viiruse test ja testi tulemus on negatiivne. Kuni testi tulemuse teadasaamiseni peab inimene vältima täielikult kontakte teiste isikutega.

Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva oma liikumisvabadust piirata ehk äärmise vajaduse korral võib käia küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 14-päevane liikumisvabaduse piirang. Kui riskiriikidest tulija teste ei tee peab ta 14 päeva oma liikumisvabadust piirama.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium aga tungivalt reisimist vältida, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 16 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei kehti liikumisvabaduse piirang. Olukord võib riikides kiirelt muutuda ning palume sellega enne reisile asumist arvestada.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: